FanPage FacebookKanał YouTube

POŁOŻENIE I DOJAZD

Atrakcje turystyczne Mazowsza Zachodniego położone są w okolicy Warszawy. Trafić do nas jest bardzo prosto - tylko pół godziny dzieli jedne z najciekawszych miejsc w Polsce od stolicy. Mazowsze Zachodnie to obszar położony w centrum Polski, pomiędzy Warszawą a Łodzią, w otoczeniu lasów i kilku mniejszych rzek, dokładnie na południowy – zachód od stolicy. Trafisz do nas z każdego miejsca w kraju, jak i z zagranicy, ponieważ przez Mazowsze Zachodnie przebiega kilka najważniejszych tras komunikacyjnych w Polsce.  Korzystając z zamieszczonych na portalu turystycznym map Mazowsza dojedziesz do nas bez problemu przede wszystkim pociągiem, samochodem, autobusem linii PKS, a nawet rowerem.

Linia kolejowa – dawniej zwana Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska, która łączy Warszawę z Katowicami, przebiega przez Żyrardów oraz Grodzisk Mazowiecki. Dzięki temu Mazowsze Zachodnie ma doskonałe połączenie (Inter Regio oraz TLK – Inter City) z wieloma miejscowościami w kraju m.in. z: Wrocławiem, Opolem, Tomaszowem Mazowieckim, Łodzią, Częstochową, Suwałkami itd. Również dzięki połączeniom Kolei Mazowieckich w okolicy Warszawy, w bardzo prosty sposób można do nas przyjechać m.in. z Otwocka, Tłuszcza, Mińska Mazowieckiego, Warszawy czy Skierniewic - dworce i przystanki kolejowe w Żyrardowie, Jesionce oraz Radziwiłłowie. 

Posługując się mapami tras komunikacyjnych Mazowsza, można bez probelmu dojechać do nas drogą krajową nr 50 z zachodu na wschód Polski, przebiegającą przez Mszczonów, Żyrardów, Wiskitki, drogą wojewódzką nr 719 z Warszawy do Skierniewic (przez Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Puszczę Mariańską) oraz drogą wojewódzką nr 579 przez Grodzisk Mazowiecki i Radziejowice. Opracowana mapa Mazowsza Zachodniego umożliwia również poruszanie się po regionie samochodem lub liniami autobusowymi PKS. Ponadto trasa szybkiego ruchu (droga krajowa nr 8) z Białegostoku przez Warszawę do Wrocławia potocznie zwana „Gierkówką” lub „Katowicką” również przebiega przez Mazowsze Zachodnie - gminę Żabia Wola oraz Radziejowice. W niedalekim czasie dojazd zapewni także budowana obecnie autostrada A2 Berlin-Moskwa.

Już niedługo będzie wystarczyło jechać autostradą A2 (odcinek między Łodzią a Warszawą), a przejedziesz właśnie przez Mazowsze Zachodnie. Wystarczy zjechać z niej dokładnie na węźle w Wiskitkach i już jesteś u nas….


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego