FanPage FacebookKanał YouTube

DLACZEGO WARTO TU PRZYJECHAĆ?

Turystyczne Mazowsze Zachodnie jest przede wszystkim dla tych, którym znudziły się zabytki Warszawy, Łodzi, a nawet i Krakowa, dla tych, którzy chcieliby odkryć coś nowego, albo zwyczajnie wraz z rodziną spędzić czas na łonie natury czy nad wodą, dla tych, którzy podróżując rowerem chcą przemierzyć kilkadziesiąt kilometrów nowych tras biegnących przez lasy i mało komu znane miejscowości…

Turystyczne Mazowsze Zachodnie jest przede wszystkim dla tych, którym znudziły się zabytki Warszawy, Łodzi, a nawet i Krakowa, dla tych, którzy chcieliby odkryć coś nowego, albo zwyczajnie wraz z rodziną spędzić czas na łonie natury czy nad wodą, dla tych, którzy podróżując rowerem chcą przemierzyć kilkadziesiąt kilometrów nowych tras biegnących przez lasy i mało komu znane turystyczne miejscowości…

Mazowsze Zachodnie jest również dla tych, którzy szukają ciekawych historii, opowieści i zabytków, które są na wyciągnięcie ręki, a także miejsc gdzie historia minionych lat ożywa dzięki przygotowywanym co roku inscenizacjom. Atrakcje turystyczne pod Warszawą, takie jak mazowickie pałace, dworki oraz kościoły to ciekawe miejsca, które zachęcają do organizowania krótkich wypadów na weekend w okolice Warszawy. Nawet Ci wszyscy, którzy woleliby poczuć dreszczyk adrenaliny, znajdą coś dla siebie… kajaki, paintball, land kiting, a może po prostu gokarty lub quady.

Również na mazowieckiej wsi - w gospodarstwie agroturystycznym - oprócz noclegu Drogi Turysto znajdziesz odpoczynek na świeżym powietrzu, będziesz mógł pojeździć konno, no i oczywiście spróbować wiejskich przysmaków takich jak: prawdziwa wiejska kiełbasa lub domowy smalczyk.Również na mazowieckiej wsi - w gospodarstwie agroturystycznym - oprócz taniego noclegu pod Warszawą znajdziesz Drogi Turysto odpoczynek na świeżym powietrzu, będziesz mógł pojeździć konno, no i oczywiście spróbować wiejskich przysmaków takich jak: prawdziwa wiejska kiełbasa lub domowy smalczyk. Na Mazowszu Zachodnim fukcjonuje kilkanaście obiektów promujących agroturystykę, w których można zorganizować niezapomniane wczasy pod gruszą lub po prostu weekendowy odpoczynek w okolicach Warszawy.

 

Ponad 40 ha zabytkowych zabudowań XIX-wiecznej osady fabrycznej w Żyrardowie.

Na Mazowszu Zachodnim - pomiędzy Łodzią a Warszawą - znajdziesz szereg różnych atrakcji turystycznych oraz miejsca do tej pory nieodkryte przez biura podróży. Ponad 40 ha zabytkowych zabudowań XIX-wiecznej osady fabrycznej w Żyrardowie i zapomniane przez czas i ludzi wczesnośredniowieczne pozostałości słowiańskiego grodziska tzw. „Szwedzkie Góry” pod Grodziskiem Mazowieckim to tylko nieliczne walory turystyczne - na historycznej trasie kolei warszawsko-wiedeńskiej, biegnącej przez Żyrardów. Okolice Warszawy to ciekawy sposób na spędzenie weekendowego wyjazdu z rodziną, połączonego ze zwiedzaniem zabytków Mazowsza, co sprzyja rozwojowi turystyki weekendowej w Polsce. 

Zapomniane przez czas i ludzi wczesnośredniowieczne pozostałości słowiańskiego grodziska tzw. „Szwedzkie Góry” pod Grodziskiem Mazowieckim.

Gorące źródła geotermalne z kompleksem basenowym, czyli Termy w Mszczonowie.Co więcej, znajdziesz u nas Termy w Mszczonowie, czyli gorące źródła geotermalne z kompleksem basenowym, kompleksy sportowo-rekreacyjne z basenami, kortami tenisowymi i kręgielnią w Żyrardowie, a także najciekawsze w tym regionie inscenizacje historyczne - rekonstrukcję bitwy mszczonowskiej z września ‘39, a także stłumiony w 1883 r. przez carskich kozaków strajk żyrardowskich szpularek. Ponadto liczne imprezy, w tym m.in.  coroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Żyrardowie pozwolą na chwilę odprężenia po ciężkim tygodniu pracy i dadzą możliwość poznania regionalnych tradycji. Dla turystów, podróżujących po Mazowszu Zachodnim, przygotowane jest również kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych i rowerowych m.in. po lasach Puszczy Mariańskiej i Radziejowickiej. Do tego małe i urocze zakątki dawnej Puszczy Wiskickiej, która obecnie jest częścią Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, pozwolą na obcowanie z walorami przyrodniczymi i poznanie tutejszej flory i fauny.

Dla turystów przygotowane jest również kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych czy rowerowych.

Podsumowując, można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, dla dzieci, jak i dla całej rodziny, a nawet dla zorganizowanych wycieczek /grup turystów. Przyjechać do nas możesz na jeden dzień, na weekend lub nawet na cały tydzień, a i tak znajdziesz jak nie jedną to kilka atrakcji, które powinny Ci przypaść do gustu. Skorzystaj z naszego portalu turystycznego i zaplanuj wycieczkę po Mazowszu Zachodnim.Okolice Warszawy to doskonały pomysł na weekendowy odpoczynek na Mazowszu i poznawanie polskich atrakcji turystycznych.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego