FanPage FacebookKanał YouTube

Poznajcie nieznane oblicze żyrardowskiej fabryki lnu

Jeżeli lubisz przygody, interesujesz się turystyką zagadkową lub chciałbyś poczuć się jak poszukiwacz skarbu, skorzystaj z nowej atrakcji w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie! Ofertę instytucji wzbogacono o wydany quest pn. „Nieznane oblicze żyrardowskiej fabryki lnu”, który stanowi innowacyjną formę zwiedzania, łącząc w sobie zabawę, emocję, edukację i zaangażowanie. Zwiedzanie z questem dostępne jest w godzinach funkcjonowania Muzeum.

Quest Nieznane oblicze fabryki lnuQuest pn. „Nieznane oblicze żyrardowskiej fabryki lnu”, który został wydany w formie ulotki (także w jęz. angielskim), skierowany jest do grup max 5-osobowych. Polega na rozwiązaniu zagadek ukrytych w tekście rymowanki, odnalezieniu trasy zwiedzania oraz odkryciu skarbu. Kierowanie się zawartymi w queście podpowiedziami oraz ilustracjami pozwoli na samodzielne zwiedzanie Muzeum Lniarstwa oraz poznanie najważniejszych aspektów związanych z dziedzictwem poprzemysłowym Żyrardowa.

Fabuła questu wciągnie turystów w świat funkcjonującej dawniej Fabryki Wyrobów Lnianych w Żyrardowie, a sami questowicze wcielą się w potencjalnych pracowników i rozpoczną swój pierwszy dzień pracy w fabryce. Będą musieli przechytrzyć złośliwego majstra, który poukrywał w formie rymowanego wiersza wszystkie najważniejsze informacje nt. procesów produkcji wyrobów lnianych oraz maszyn służących w obróbce surowca. Poprzez samodzielne rozwikłanie zagadek ukrytych w queście, dotrą do celu oraz odnajdą skarb.

Jest to pierwszy quest w regionie Mazowsza, który został stworzony na przestrzeni muzealnej. Pozwala on spojrzeć na historię i zabytki z zupełnie innej strony oraz dostrzec to, czego zwykłe oko nie jest w stanie uchwycić podczas standardowego zwiedzania z przewodnikiem. Dzięki questowi turysta nie jest jedynie biernym słuchaczem. To od niego zależy co odkryje i jak poprowadzi swoją trasę zwiedzania – w pewien sposób wchodzi w rolę poszukiwacza skarbu. Ten sposób zwiedzania stanie się pewną formą przygody, a zdobyta wiedza zostanie łatwiej przyswojona, szczególnie przez dzieci i młodzież.

Zwiedzanie z questem dostępne jest w godzinach funkcjonowania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, tj. od wtorku do piątku w godz. 10:00-15:00, a w sezonie letnim również w weekendy w godz. 11:00-18:00. Przewidziany czas zwiedzania to 60 minut. Quest można otrzymać bezpłatnie w recepcji Muzeum albo pobrać pod poniższymi linkami i wydrukować we własnym zakresie:

- Nieznane oblicze fabryki lnu - quest po Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie (PL)

- Unkown face of The Linen Factory in Żyrardów - quest for Fhilippe de Girard Linen Museum in Żyrardów (ANG)

Projekt pn. „Nieznane oblicze fabryki lnu – stworzenie questu opartego na dziedzictwie poprzemysłowym Żyrardowa” został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Quest Nieznane oblicze fabryki lnu - quest po Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

LOT MZ, dn. 02.12.2019


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego