FanPage FacebookKanał YouTube

Stworzymy quest po Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Zabawa, emocje, edukacja i zaangażowanie… Takie przeżycia wywoła uczestnictwo w zwiedzaniu Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie w oparciu o quest, który stworzymy jeszcze w tym roku. Na realizację projektu pn. „Nieznane oblicze fabryki lnu – stworzenie questu opartego na dziedzictwie poprzemysłowym Żyrardowa” otrzymaliśmy zewnętrzne środki z Województwa Mazowieckiego.

Powstanie quest po Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.„Nieznane oblicze fabryki lnu” to projekt polegający na stworzeniu questu dedykowanego dziedzictwu poprzemysłowego Żyrardowa, który będzie stanowił innowacyjną ofertę zwiedzania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Quest to forma łamigłówki połączonej z elementami graficznymi, która tworzy tożsamość miejsca i nie wymaga oprowadzania przewodnika. Scenariusz atrakcji będzie angażował uczestników do rozwiązywania zgadywanek i wprowadzi turystów w nowy wymiar zwiedzania. Rymowane zagadki, zaprojektowane rysunki oraz specjalnie przygotowana scenografia pozwolą turystom przejść trasę oraz dojść do skarbu – pamiątkowych nagród. Ze względu na fakt, że Muzeum odwiedzają turyści z zagranicy, quest zostanie przygotowany również w wersji anglojęzycznej.

Będzie to pierwszy quest w regionie Mazowsza, który zostanie stworzony na przestrzeni muzealnej. Pozwoli on spojrzeć na historię i zabytki z zupełnie innej strony oraz dostrzec to, czego zwykłe oko nie jest w stanie uchwycić podczas standardowego zwiedzania z przewodnikiem. Dzięki questowi turysta nie będzie jedynie biernym słuchaczem. To od niego będzie zależało co odkryje i jak poprowadzi swoją trasę zwiedzania – w pewien sposób wejdzie w rolę poszukiwacza skarbu. Ten sposób zwiedzania stanie się pewną formą przygody, a zdobyta wiedza zostanie łatwiej przyswojona, szczególnie przez dzieci i młodzież.

„Nieznane oblicze fabryki to dwa w jednym: atrakcja wzbogacająca ofertę Muzeum Lniarstwa oraz lekcja historii na żywo. To także kolejny element rozwijający turystykę weekendową w Żyrardowie.” – mówi Jacek Czubak, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żyrardowa ds. organizacji Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie.

Logotyp Województwa MazowieckiegoQuest zrealizujemy w ramach projektu pn. „Nieznane oblicze fabryki lnu – stworzenie questu opartego na dziedzictwie poprzemysłowym Żyrardowa”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 14 tys. zł ze środków Województwa Mazowieckiego w obszarze Turystyka i krajoznawstwo – 3. Produkt turystyczny. Jest to kolejny nasz sukces. Na 130 złożonych wniosków zakwalifikowaliśmy się na 2 miejscu ex aequo z kilkoma innymi projektami, uzyskując wynik 99 pkt./100 pkt.

LOT MZ, dn. 19.07.2019


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego