FanPage FacebookKanał YouTube

Odważysz się przyjść na nocną zmianę na wykańczalnię fabryki lnu?

Co łączy Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie z Zamkiem Książ w Wałbrzychu, Zamkiem w Ogrodzieńcu czy Muzeum Zamkowym w Malborku? Odpowiedź jest prosta – możliwość zwiedzania nocą! Natomiast takiej przygody, jaką oferuje Muzeum Lniarstwa, nie przeżyjecie nigdzie indziej. Oprócz podążania za przewodnikiem i wysłuchania historii oraz różnych ciekawostek i legend, uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem i spostrzegawczością, żeby poradzić sobie na nocnej zmianie i wydostać się z wykańczalni fabryki lnu! Za dnia pewne rzeczy nie wyglądają tak wyjątkowo i fascynująco jak w nocy…

Oferta nocnego zwiedzania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie dostępna będzie w sezonie letnim.W kilku znanych atrakcjach turystycznych Polski można skorzystać z oferty nocnego zwiedzania przygotowanej przez różne instytucje, takie jak zamki czy muzea. Do tego grona dołączyło także Muzeum Lniarstwa, które jest jedną z największych i najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Żyrardowie oraz jedną z głównych destynacji turystycznych wybieraną przez pasjonatów turystyki industrialnej z całej Polski, a nawet Europy.

Oferta nocnego zwiedzania dostępna będzie w sezonie letnim, tj. od maja do września w piątki i soboty. Natomiast śmiałkowie, którzy jako pierwsi zechcą zmierzyć się z tajemnicami żyrardowskich hal pofabrycznych, mają szansę wziąć udział w zwiedzaniu jeszcze w tym roku. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (tel. 793 134 703, mail: biuro@muzeumlniarstwa.pl). Zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach 5-10 osobowych i skierowane jest głównie do osób dorosłych. Udział osób niepełnoletnich powyżej 13 roku życia możliwy jest pod opieką osoby pełnoletniej.

Turyści będą mieli okazję wybrać się w niesamowitą nocną wędrówkę po Muzeum Lniarstwa. Gdy zapadnie zmrok, zobaczą prawdziwe oblicze dawnej fabryki. Ponad pięciotysięczna przestrzeń muzealnych hal zaprezentowana nocą to nie tylko ekspozycje zabytkowych maszyn poprzemysłowych, lecz również przestrzeń pobudzająca wyobraźnię i dostarczająca niezapominanych wrażeń. Chłód panujący na halach pofabrycznych, samoistnie pojawiające się dźwięki przypominające zatrzaskiwane drzwi, kroki czy zgrzyt metalu, mogą przyprawić niejednego śmiałka o dreszcz emocji. Ponadto budzące niepokój wnętrza, połączone z opowieściami i legendami przedstawianymi przez przewodnika pozwolą odkryć miejsce na nowo, nawet turystom, którzy wielokrotnie już odwiedzali Muzeum Lniarstwa.

Projekt pn. „Nocna zmiana na wykańczalni fabryki lnu – stworzenie nowego produktu turystycznego w oparciu o dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa”, realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego, został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego. 

LOT MZ, 10.12.2018


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego