FanPage FacebookKanał YouTube

Co zrobisz gdy zgaśnie światło? - powstaje oferta nocnego zwiedzania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

„Jesteś pewien, że nie boisz się ciemności, chłodu, zgrzytania metalu, łańcuchów, dziwnych i niesamowitych opowieści? Udaj się w nocną podróż z przewodnikiem po tajemniczych zakamarkach zakładów lniarskich i poznaj nieznaną dotąd historię. Duchy pracowników mrocznej fabryki powrócą…”. Nocna zmiana na wykańczalni fabryki lnu to projekt polegający na stworzeniu nowego produktu turystycznego w oparciu o dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa, czyli stworzeniu oferty nocnego zwiedzania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

Nocna zmiana na wykańczalni fabryki lnu to projekt polegający na stworzeniu nowego produktu turystycznego w oparciu o dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa, czyli stworzeniu oferty nocnego zwiedzania Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Ponad pięciotysięczna przestrzeń muzealnych hal zaprezentowana nocą to nie tylko ekspozycje zabytkowych maszyn poprzemysłowych, lecz również przestrzeń pobudzająca wyobraźnię i dostarczająca niezapominanych wrażeń. Chłód panujący na halach pofabrycznych, samoistnie pojawiające się dźwięki przypominające zatrzaskiwane drzwi, kroki czy zgrzyt metalu, mogą przyprawić niejednego śmiałka o dreszcz emocji. Ponadto budzące niepokój wnętrza, połączone z opowieściami i legendami przedstawianymi przez przewodnika pozwolą odkryć miejsce na nowo, nawet turystom, którzy wielokrotnie już odwiedzali Muzeum Lniarstwa.

Oferta nocnego zwiedzania Muzeum Lniarstwa będzie usługą cykliczną, dostępną dla turystów w sezonie letnim. Jednorazowo z produktu będzie mogła skorzystać grupa 5-10 osób, które udadzą się z przewodnikiem na 45-minutowe zwiedzanie pofabrycznych hal Muzeum Lniarstwa. Na trasie napotkają liczne interaktywne elementy i odkryją mroczną stronę fabryki.

W atmosferze tajemnicy stworzony produkt turystyczny pozwoli na uatrakcyjnienie i ożywienie oferty zwiedzania. Uczestnicy w angażujący sposób poprzez własne przeżycia i doznania poznają tradycję i dziedzictwo kulturowe regionu. Jako forma spędzania czasu wolnego zwiedzanie nocą stanie się niesamowitą przygodą, silniej oddziałującą na emocje uczestników, która uzmysłowi – szczególnie młodzieży – że muzea nie są nudne.

Projekt pn. „Nocna zmiana na wykańczalni fabryki lnu – stworzenie nowego produktu turystycznego w oparciu o dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa”, realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego, został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w konkursie ofert z obszaru „Turystyka i krajoznawstwo”. 

LOT MZ, 08.11.2018


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego