FanPage FacebookKanał YouTube

PRZYDASIE, czyli pierwszy pchli targ w Żyrardowie

Macie w domu niepotrzebne rzeczy, które chcielibyście oddać, sprzedać lub wymienić? Czas na gruntowne porządki w szafach, na strychu i w garażu! W sobotę 22 sierpnia br. w godz. 11:00-16:00 na terenie Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie odbędą się tzw. „PRZYDASIE”, znane również pod nazwą „pchli targ” lub „wyprzedaż garażowa”. Jest to oddolna, niekomercyjna inicjatywa grupy mieszkańców Żyrardowa, zorganizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego. Na „Przydasiach” będzie można sprzedać, oddać lub wymienić wszystko to, czego już nie potrzebujemy w domu, np.: książki, płyty, zabawki, odzież, własnoręcznie wykonane przedmioty i inne bibeloty...

Jak często mówicie sobie "Kiedyś mi się to jeszcze przyda"? Po czym przedmiot ląduje daleko na dnie szafy, garażu czy strychu? Macie problem z rozstaniem ze swoimi bezcennymi, ale już nieprzydatnymi gadżetami, które przewalacie tylko z kąta w kąt? Macie teraz okazje do tego, żeby oddać je w dobre ręce!

Akcja „Przydasiów” będzie organizowana cyklicznie raz w miesiącu, zawsze w soboty w godzinach 11:00-16:00. W wyprzedaży mogą wziąć udział wszyscy chętni z wyjątkiem firm zajmujących się profesjonalną sprzedażą. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłaszać swojego udziału, wystarczy, że przyjdą danego dnia (stoiska o długości max 3 metrów można ustawiać od godz. 10:00) oraz wykupią cegiełkę o wartości 5 zł na rzecz Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Organizatorzy nie zapewniają przygotowania stoisk, mogą natomiast wypożyczyć platformy do sprzedaży – wózki fabryczne (wykupienie dodatkowej cegiełki o wartości 10 zł za rzecz Muzeum). Każdy uczestnik musi zaakceptować regulamin, który dostępny jest na https://www.facebook.com/pages/Przydasie-%C5%BByrard%C3%B3w/1722971707932445?fref=ts

Dla wszystkich zwiedzających WSTĘP BEZPŁATNY.

Dodatkowo podczas pierwszej akcji 22 sierpnia br. dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Brwinowie będą zbierane ubrania (dla dzieci i kobiet), środki czystości, zabawki, artykuły szkolne (kredki, bloki, zeszyty, ołówki, długopisy), itp. Na terenie Muzeum Lniarstwa zostanie wystawiony pojemnik, do którego można będzie składać przyniesione rzeczy w trakcie trwania „Przydasiów” oraz w tygodniu poprzedzającym akcję, od poniedziałku 17 sierpnia do piątku 21 sierpnia br. w godz. 9:00-15:00 lub po uprzednim kontakcie telefonicznym 536 400 199.

Serdecznie zapraszamy do udziału w żyrardowskich „Przydasiach”. Kontakt do Organizatorów: e-mail: przydasiezyrardow@gmail.com, telefon: 793 625 849.

Przydasie Żyrardów 22 sierpnia 2015 r. w Muzeum Lniarstwa.

LOT MZ, dn. 10.08.2015 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego