FanPage FacebookKanał YouTube

Ruszyła II edycja Turystycznej Karty Mazowsza Zachodniego

Planujecie pójść do kawiarni? A może myśleliście od dłuższego czasu, żeby wybrać się na żyrardowską pływalnię albo pojechać na Termy Mszczonów? Zaoszczędźcie czas i pieniądze sięgając po Turystyczną Kartę Mazowsza Zachodniego, którą wprowadziła Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego. Od maja 2015 r. możemy ponownie korzystać z karty zniżkowej, która kusi znacznymi korzyściami zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu.

Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego wprowadziła II edycję Turystycznej Karty, która będzie ważna do 30 kwietnia 2016 r.Turystyczna Karta MZ jest to system imiennych kart lojalnościowych oferujących zniżki w określonych atrakcjach oraz obiektach turystycznych i paraturystycznych, które działają na obszarze Żyrardowa i kilku okolicznych gmin. Pierwsza edycja karty spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu, ale także wśród turystów m.in. z Warszawy. W 1,5-rocznym okresie jej obowiązywania żyrardowski LOT wydał ponad pół tysiąca kart, które honorowane były w 52 miejscach, oferujących łącznie ponad 100 różnorodnych zniżek na usługi noclegowe, gastronomiczne, kulturalno-rozrywkowe, sportowo-rekreacyjne, transportowe, usługi biur podróży, usługi kosmetyczne, fryzjerskie, kursy i szkolenia, itd.

Wprowadzenie II edycji projektu związane jest z koniecznością ponownego nabycia karty. Obowiązek ten jest całkiem powszechny, biorąc pod uwagę istniejące w całej Polsce różne karty turysty, które należy ponownie zakupić po zakończonym okresie ich ważności (zazwyczaj po roku lub 30 dniach, ale także po 2-3 dniach). Aktualnie obowiązująca karta upoważnia do korzystania ze zniżek wielokrotnie od momentu jej nabycia do końca okresu obowiązywania, tj. do 30 kwietnia 2016 r. (z wyłączeniem terminów oraz zasad zastrzeżonych przez Partnerów Projektu). Koszt nabycia karty równoznaczny jest z wykupieniem cegiełki o wartości 14 zł.

Ruszyła II edycja Turystycznej Karty Mazowsza Zachodniego.

W tegorocznej edycji wzór karty jest taki sam jak w poprzedniej, natomiast zmieniło się jej oznaczenie. Każda karta sygnowana jest skrótem organizatora "LOT MZ" oraz trzycyfrowym numerem, dzięki czemu Organizatorzy unikną sytuacji, kiedy użytkownik karty z poprzedniej edycji będzie chciał ubiegać się o zniżki również i w tym roku.

Turystyczną Kartę Mazowsza Zachodniego można odebrać w następujących punktach (bez konieczności wcześniejszego zamawiania):

- w Osiedlowym Domu Kultury ŻSM, ul. Wittenberga 5 (sekretariat) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00;

- w budynku Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, ul. Limanowskiego 45 lok. 201 (siedziba LOT MZ) lub lok. 206 (Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki) w środy w godz. 10-17 oraz w czwartki w godz. 10-16.

Karta, którą będzie można bezpośrednio otrzymać w ww. lokalach, posiada na odwrocie miejsce na podpis posiadacza. Natomiast Ci użytkownicy, którzy będą chcieli nabyć kartę ze specjalnie wytłoczonym imieniem i nazwiskiem, będą mogli zamówić ją telefonicznie lub mailowo (535 924 888; biuro@lotmz.org) i odebrać po uzgodnieniu w ww. lokalach w ciągu kilku dni od daty zamówienia.

Turystyczną Kartę Mazowsza Zachodniego honorują obiekty turystyczne i paraturystyczne na terenie Żyrardowa i kilku okolicznych gmin.Imienna karta honorowana jest m.in. w Termach Mszczonów, na pływalni i w Hotelu Aqua***, w Cafe Filiżanka, Winotece, Tygielku, a także w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Do systemu przystąpiły także ośrodki kultury takie jak Osiedlowy Dom Kultury w Żyrardowie oraz Gminne Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach. Karta uprawnia również do korzystania z rabatów m.in. w Salonie Kosmetycznym EDEN, Salonie Fryzjerskim Kinga, Fabryce Luksusu DERMIKA Salon & Spa, w Fit4u, itd. Dla lubiących podróżować i zwiedzać zniżki przygotowało także Biuro Turystyczne PSTRYK oraz żyrardowskie Oddziały PTTK oraz PTSM. Z Turystyczną Kartą otrzymacie również zniżki na sesje zdjęciowe (FD Studio), rabaty na wywołanie zdjęć (Usługi Fotograficzne Marszałek) czy kursy językowe w Akademii Lang Center. Liczba partnerów przystępujących do projektu cały czas się zwiększa, dlatego też serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualnego wykazu zniżek na profilu FB/TurystyczneMazowszeZachodnie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.511759588901946.1073741827.156030927808149&type=3 

W związku z tym, że nowa edycja dopiero ruszyła, Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego ciągle poszukuje i zaprasza różne przedsiębiorstwa do włączenia się do tego systemu. Przystąpienie do Turystycznej Karty jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne, a potencjalny Partner zobowiązany jest jedynie do przekazania zniżek na produkty/usługi oraz prowadzenia rejestru osób korzystających z Kart - w zamian otrzymuje reklamę oraz potencjalnych nowych klientów. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Biuro LOT MZ, tel. 535 924 888, e-miał: biuro@lotmz.org.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego