FanPage FacebookKanał YouTube

Odwiedź Fabrykę Św. Mikołaja i odkryj tajemnicę Świąt!

W weekend 13-14 grudnia 2014 r. będziemy mieli okazję zobaczyć nowe oblicze Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Poprzemysłowe hale zmienią się w fabrykę prezentów, w Fabrykę Świętego Mikołaja, wypełnioną świąteczną atmosferą magii i radości. Oprawa tysiąca lampek, jedyna w swoim rodzaju choinka oraz wiele dodatkowych atrakcji wprawi odwiedzających w wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój. Przy akompaniamencie kolęd i w towarzystwie Świętego Mikołaja ponad 35 lokalnych wystawców zaprezentuje świąteczną ofertę handlową podczas pierwszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żyrardowie. To wyjątkowa okazja do nabycia nietuzinkowych prezentów.

Zastanawialiście się, gdzie są produkowane zabawki dla dzieci z całego świata? Oczywiście w Fabryce Świętego Mikołaja! To tajemnicze miejsce, o którym krążą legendy, warsztat elfów, w którym spełniają się nie tylko dziecięce marzenia… Ideą imprezy jest połączenie Jarmarku Bożonarodzeniowego ze Świąteczną Strefą Prezentów dla najmłodszych. To doskonała i niepowtarzalna okazja do odnalezienia i nabycia wyjątkowych upominków dla rodziny i znajomych. Fabryka Świętego Mikołaja odbędzie się w weekend 13-14 grudnia 2014 r. w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie (sobota 15:00-19:00, niedziela 11:00-18:00). Wstęp dla zwiedzających będzie bezpłatny.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego swoją ofertę zaprezentuje ponad 35 wystawców, zarówno artystów zajmujących się rękodziełem, jak i różnych przedsiębiorców działających na terenie powiatu żyrardowskiego i okolicznych gmin, którzy wystawią się w trzech sektorach: smaku, rękodzielnictwa oraz rozmaitości. Ozdoby świąteczne, biżuteria, wyroby z ceramiki… to tylko niektóre produkty ze świątecznego asortymentu, które będzie można nabyć po okazyjnych cenach.

Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego organizatorzy zadbają również o najmłodszych. Specjalnie dla nich zostanie przygotowana Świąteczna Strefa Prezentów, w której dzieci będą mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem oraz zobaczyć jak elfy pomagają w przygotowywaniu świątecznych prezentów.

W jarmarczny weekend nastąpi również rozstrzygnięcie konkursów:

  • Konkursu plastycznego na kartkę do Świętego Mikołaja (w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 oraz 10-110);
  • Konkursu na świąteczne wypieki, które należy dostarczyć osobiście do Muzeum Lniarstwa w dniu 14 grudnia br. do godz. 14:00.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, natomiast współorganizatorami Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego oraz Żywy Projekt.

Fabryka Św. Mikołaja, czyli pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w weekend 13-14 grudnia 2014 r. w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

LOT MZ, 06.12.2014 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego