FanPage FacebookKanał YouTube

Nowa ekspozycja w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie!

Serdecznie zapraszamy na WIELKIE OTWARCIE Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Po latach przebudowy, rewitalizacji i tworzenia nowej muzealnej rzeczywistości, w dniach 25 i 26 października zostanie otwarta stała ekspozycja „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Korzystając z bogatego wachlarza nowoczesnych technologii, jak również najlepszych tradycji scenograficznych, została stworzona jedna z najnowocześniejszych wystaw archeologicznych w Polsce.

To wielkie i wyjątkowe święto wieńczy kilkuletnie inwestycje, które rozpoczęły się jeszcze w roku 2010. Do dnia dzisiejszego – osuszono fundamenty, dokonano gruntownej rewitalizacji całego budynku – pierwszy raz w powojennej historii polskiego muzealnictwa przeniesiono instytucję wraz ze zbiorami do siedziby tymczasowej (na czas prac), wybudowano magazyn zabytków oraz zrealizowano projekt nowej ekspozycji stałej. Za nami pięć niezwykle pracowitych lat. Z tej okazji zapraszamy do Pruszkowa. Pragniemy, aby było to nasze wspólne święto – muzealników, archeologów, a przede wszystkim gości i mieszkańców naszego miasta. Przygotowaliśmy bogaty program dni otwartych – szereg pokazów i warsztatów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

SOBOTA – DZIEŃ „BARBARZYŃSKI”

  • · Sekrety bursztyniarstwa
  • · Wojownicy Barbaricum
  • · Pradziejowe tkactwo
  • · Warsztat kowala

NIEDZIELA – DZIEŃ IMPERIUM RZYMSKIEGO

  • · Rzymska kuchnia
  • · Perfumeria
  • · Świat rozrywek
  • · Szewski zakątek
  • · Gladiatorzy i legioniści

Specjalnym wydarzeniem niedzieli będzie wykład dr. hab. Dariusza Słapka, który o godz. 15.00 opowie o świecie gladiatorów: Tam Rzym, gdzie areny czyli o "amfiteatralnej" romanizacji prowincji.

Godziny otwarcia: 11.00-19.00

WSTĘP WOLNY

Do 9 listopada wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie – codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) w godzinach 10.00-18.00.


Stała ekspozycja „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er” zostanie otwarta w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego