FanPage FacebookKanał YouTube

Wydano pol tysiaca Turystycznych Kart Mazowsza Zachodniego

Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego wydała już ponad pół tysiąca Turystycznych Kart, które uprawniają do korzystania z szeregu zniżek w obiektach turystycznych i paraturystycznych działających w regionie. Zniżki w hotelach, restauracjach, kawiarniach, muzeach, klubach fitness, a także na taxi, zajęcia taneczne czy zabiegi w salonach kosmetycznych kuszą znacznymi korzyściami zarówno turystów, jak i mieszkańców Mazowsza Zachodniego.

Turystyczna Karta Mazowsza Zachodniego oferuje ponad 100 zniżek w różnych obiektach turystycznych i paraturystycznych.

Pierwsze turystyczne karty rabatowe wyemitowano w Polsce w 2000 r. w Krakowie. Za ich przykładem kolejne systemy zaczęły wprowadzać największe i najciekawsze pod względem turystycznym miejscowości – Poznań, Trójmiasto, Wrocław czy Szczecin. Swoistym precedensem wśród tego systemu jest funkcjonująca od czerwca 2013 r. Turystyczna Karta Mazowsza Zachodniego o charakterze regionalnym, której funkcjonowanie zainicjowała Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego. Od chwili uruchomienia projektu, tj. 15 czerwca 2014 r., LOT MZ wydała ponad pół tysiąca turystycznych kart i cały czas otrzymuje zamówienia na kolejne sztuki.

Turystyczna Karta Mazowsza Zachodniego oferuje ponad 100 zniżek w różnych obiektach turystycznych i paraturystycznych.„Karty Turystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród mieszkańców Żyrardowa, jak również okolicznych gmin – Radziejowic, Puszczy Mariańskiej czy Wiskitek. Mamy również zamówienia z Warszawy, Sochaczewa oraz Bolimowa”. – mówi Dagmara Fiszer, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego. „Poprzez uruchomienie karty zniżkowej region staje się bardziej atrakcyjny dla potencjalnego turysty, ponieważ oferuje mu dodatkową korzyść z wyboru właśnie tej a nie innej destynacji turystycznej”. – dodaje.

Turystyczna Karta Mazowsza Zachodniego 2013/2014 to I edycja projektu związana z wprowadzeniem systemu kart lojalnościowych oferujących zniżki w określonych atrakcjach oraz obiektach turystycznych i paraturystycznych, które działają na obszarze Mazowsza Zachodniego. Celem Programu jest promocja turystyki w regionie Mazowsza Zachodniego, integracja środowiska branżowego oraz zwiększenie aktywności w spędzaniu czasu wolnego mieszkańców regionu. Dotychczas do projektu przystąpiło ponad 50 podmiotów działających w szeroko rozumianej branży turystycznej – właściciele obiektów noclegowych, gastronomicznych, a także muzea, pływalnie, kluby fitness, salony kosmetyczne czy taxi.

Kartę turysty Mazowsza Zachodniego można nabyć poprzez kontakt mailowy, telefoniczny lub podczas licznych lokalnych imprez.

Imienna karta honorowana jest m.in. w Termach Mszczonów, pływalni Aqua Żyrardów, w kinie Len w Centrum Kultury w Żyrardowie, Restauracji Szpularnia, Kawiarni Tygielek, a także w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Karta uprawnia również do skorzystania z rabatów m.in. na usługi kosmetyczne w Salon & Spa Dermika, w Mikroklimatycznej Jaskini Solnej, a także na zajęcia taneczne w ODK Żyrardów i w Fit4u czy na szkolenia i kursy prowadzone m.in. przez Akademię Lang Center, OKO Katarzyna Zielińska oraz English Best Way w Żyrardowie i Pruszkowie. Aktualny wykaz wszystkich zniżek dostępny jest na https://www.facebook.com/media/set/?set=a.511759588901946.1073741827.156030927808149&type=3

Turystyczną Kartę Mazowsza Zachodniego można wyrobić podczas lokalnych imprez.Ze zniżek można korzystać od momentu nabycia karty do końca okresu jej obowiązywania, tj. do 31 grudnia 2014 r. z wyłączeniem terminów oraz zasad zastrzeżonych przez Partnerów Projektu udzielających rabatów. Turystyczną Kartę Mazowsza Zachodniego można nabyć w formie wykupienia cegiełki o wartości 13 PLN poprzez zamówienie telefoniczne (535 924 888), e-maila (biuro@lotmz.org). Karty dystrybuowane są również podczas licznych lokalnych imprez. LOT Mazowsza Zachodniego, która zazwyczaj organizuje swoje stoisko razem ze Stowarzyszeniem Fabryka Feniksa, brała udział m.in. w Mazowieckich Targach BUDREM EXPO w Żyrardowie (2013 i 2014), Pikniku Rodzinnym ODK Żyrardów (2013 i 2014), Dniu Rękodzieła na Ziemi Chełmońskiego” organizowanego w Sielskiej Osadzie Firleje w Musułach k/Żabiej Woli w czerwcu br., czy  zeszłorocznych dożynkach powiatowych i  żyrardowskich „Wiankach”.

Warto dodać, że projekt Turystycznej Karty Mazowsza Zachodniego został objęty Patronatem Honorowym przez Starostę Powiatu Żyrardowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Mszczonów, Burmistrza Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Wójta Gminy Radziejowice, a także Patronatem Medialnym przez Travel Trade Gazette Central Europe, jak i przez innych czołowych przedstawicieli branży turystycznej (Rynek Podróży, Dziennikturystyczny.pl, Turystyka24h.pl, E-konferencje.pl) oraz mediów lokalnych (Życie Żyrardowa, Skierniewickie.pl, Żyroskop).

LOT MZ, dn. 07.07.2014 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego