FanPage FacebookKanał YouTube

Znamy już laureatów I Turnieju Tanca Towarzyskiego w Zyrardowie

W minioną środę, 11 czerwca 2014 r., odbył się w Żyrardowie pierwszy Turniej Tańca Towarzyskiego dzieci uczęszczających do sekcji tanecznej Studia Tańca Carmen działającej przy Osiedlowym Domu Kultury w Żyrardowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez ww. Studio przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Mazowsza Zachodniego oraz FD Studio z Warszawy. Wśród uczestników wybrano laureatów, którzy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz gromkimi oklaskami.

Laureaci oraz sędziowie I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie.

W turnieju wzięło udział kilka par dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczących w zajęciach tanecznych Studia Tańca Carmen, które odbywają się w żyrardowskim Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wittenberga 5. Pomysłodawcą imprezy był Jarosław Siekiera – właściciel Studia Tańca Carmen oraz współwłaściciel FD Studio, który już od zeszłego roku planował zorganizowanie tej imprezy. „Z Turnieju Tańca Towarzyskiego jestem bardzo zadowolony jako organizator, tancerz i instruktor moich podopiecznych. Każdy dał z siebie tyle ile potrafił i widziałem u wszystkich duże zaangażowanie.” – mówi Jarosław Siekiera.

Laureaci I miejsca w I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014. Jagoda Kolanowska i Krystian Ziembiński.

Po prezentacji par tanecznych oraz jury, turniej rozpoczął się od samby. Następnie dzieci zaprezentowały się w cha-cha-cha oraz jive. 

Jury w składzie:

  • Sędzia główny (niepunktujący) Jarosław Siekiera (Warszawa)
  • Klaudia Iwańska (Warszawa)
  • Dagmara Fiszer (Żyrardów)
  • Łukasz Migda (Warszawa)
  • Zuzanna Siemińska (Żyrardów)

wyłonili zwycięzców turnieju i uroczyście wręczyli nagrody – puchary oraz medale. 

Laureatami I Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Studia Tańca Carmen zostali:

Miejsce 1 – Jagoda Kolanowska i Krystian Ziembiński;
Miejsce 2 – Marta Kruk i Paulina Olborska;
Miejsce 3 – Wiktoria Konarska i Patrycja Konarska;
Miejsce 4 – Marta Baczek i Ula Uczciwek;
Miejsce 5 – Nikola Kolasa i Bartek Straszewski.

Puchaty i medale za zajęcie III miejsca wręczyła Dagmara Fiszer - Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego, fundator nagród.

Puchary i medale wręczyli fundatorzy nagród:

- za miejsce I - Jarosław Siekiera – właściciel Studia Tańca Carmen, główny organizator turnieju;
- za miejsce II - Łukasz Migda – współwłaściciel FD Studio, współorganizator wydarzenia;
- za miejsce III - Dagmara Fiszer – Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego, współorganizator turnieju.

Również publiczność, która licznie zgromadziła się i wypełniła salę po brzegi, miała możliwość wyłonienia za pomocą głosowania pary, która otrzymała nagrodę publiczności, ufundowaną i wręczoną przez Elżbietę i Wiesława Piaseckich „Dom Opieki Henry”. Nagrodę publiczności otrzymała para: Marta Kruk i Paulina Olborska.

Jak mówi Łukasz Migda, współwłaściciel FD Studio i współorganizator, pierwszy turniej w Żyrardowie okazał się sukcesem. „Cieszy mnie fakt dużego zaangażowania par biorących w nim udział – każde dziecko dało z siebie wszystko. Głęboko wierzę, że kolejny turniej będzie jeszcze lepiej przygotowany dzięki zaangażowaniu przyjaciół i lokalnych instytucji. Gratuluję raz jeszcze zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom”. 

Samba - pokaz mistrzów tańca - Jarosław Siekiera i Klaudia Iwańska podczas I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014.

Turniej Tańca Towarzyskiego dla dzieci zorganizowano w Żyrardowie po raz pierwszy, jednak biorąc pod uwagę zainteresowanie tego typu wydarzeniem ze stron dzieci, ich rodziców, jak i zebranej publiczności, jest szansa na organizację cyklicznej imprezy.

„To były naprawdę ogromne emocje, nie tylko dla występujących dzieci, ale i dla nas organizatorów. Przygotowaliśmy turniej tańca towarzyskiego po raz pierwszy i nie wiedzieliśmy z jakim odbiorem publiczności się spotkamy”. – mówi Dagmara Fiszer, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego, współorganizator imprezy. „Na szczęście widzowie dopisali i zapełnili całą salę, mocno dopingowali występy dzieci, jak i nagrodzili gorącymi owacjami poszczególne pokazy taneczne kursantów. Jako współorganizator, sędzia turnieju, fundator nagrody III miejsca, miałam też szansę zaprezentować się z pozostałymi sędziami i kursantami w finałowym tańcu walca wiedeńskiego, z czego ogromnie się cieszę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dołożymy wszelkich starań, żeby zorganizować taki turniej na większą skale”. – dodaje.

Tango milonga w wykonaniu kursantów ST Carmen - Elżbieta i Wiesław Piaseccy podczas I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014.

Po turnieju tańca rozpoczęła się część artystyczna turnieju, w której zaprezentowali się kursanci Studia Tańca Carmen. Na początku w klimat tanga argentyńskiego milonga, który różni się od „tanga salon” szybszych tempem, przenieśli widzów Elżbieta i Wiesław Piaseccy. Jak wspomina Pan Wiesław „Jest to nasz ukochany styl tańca, który tańczymy już od kilku lat. Trzeba do niego dorosnąć, ponieważ nie jest to tylko taniec, ale styl życia. Celebrowanie milong, czyli potańcówek tangowych, obowiązuje pewna etykieta (odpowiedni strój, sposób zachowania na parkiecie, proszenia partnerki do tańca)… a później tylko objęcie, zamknięte oczy kobiety… i wtedy zapomina się o całym świecie - liczy się tylko tango, partnerka i parkiet. Są to chwile, dla których warto uczyć się nawet kilka lat, żeby później móc żyć tangiem na co dzień”.

W kolejnym pokazie zaprezentowały się kursantki uczęszczające na zajęcia Latino solo dla Pań, które zatańczyły trzy tańce – cha-cha, salsę i sambę. Największą atrakcją wieczoru było show przygotowane przez Jarosława Siekierę – vice mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich, uczestnika międzynarodowych turniejów (m.in. Blackpool Dance Festival), który wraz z Klaudią Iwańską (siedmiokrotną mistrzynią Polski oraz Vice mistrzynią świata) przenieśli wszystkich w klimat gorących rytmów samby. „Jesteśmy bardzo wdzięczni z Klaudią za tak ciepłe przyjęcie widzów podczas naszego pokazu. Myślę, że sprostaliśmy oczekiwaniom publiczności proszącej o bis, którego się w ogóle nie spodziewaliśmy…” – mówi Jarosław Siekiera, tancerz międzynarodowej klasy tanecznej „S”.

W walcu wiedeńskim zaprezentowały się 4 pary kursantów ST Carmen wraz z instruktorem Jarosławem Siekierą podczas I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014 r.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas na finałowy taniec, w którym zaprezentowali się sędziowie turnieju i kursanci ST Carmen (pary występujące także w produkcji filmu „Strajk Szpularek – Historia Prawdziwa”). Kilkuminutowy występ wprowadził wszystkich w melancholijny i marzycielski nastrój. Nawet w trakcie tańca przy poszczególnych figurach kursanci nagradzani byli ogromnymi owacjami, a po występie słychać było wiele pozytywnych opinii „walc powalił z nas nóg”, „piękny”, „prawie jak taniec z gwiazdami”…

Zarówno organizatorzy, występujące dzieci, jak i widzowie opuścili salę w ODK z dużym uśmiechem na twarzy i oczekiwaniem na kolejne pokazy. Jak zapewnia Jarosław Siekiera, można się ich spodziewać.

„We wrześniu z powrotem wracam do ODK na środowe zajęcia taneczne do swoich grup i mam już masę nowych pomysłów. Dlatego też serdecznie zapraszam każdego chętnego, kto kocha taniec i chciałby się szkolić… a później wystąpić w kolejnym turnieju tańca, który z całą pewności mamy zamiar zorganizować”.  – mówi Jarosław Siekiera, właściciel Studia Tańca Carmen.

Wydarzenie poprowadził znany i lubiany konferansjer oraz wokalista Piotr „P.A.K.” Kulbicki, a obsługę techniczną zapewniła grupa VOCART.eu https://www.facebook.com/vocart.eu / www.vocart.eu D.J. / Zespół / Karaoke Show / Koncerty Autorskie / Technika Sceniczna.

Zdjęcia: Aleksander Melech https://www.facebook.com/AMelechPhoto 

Fotorelacja na:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.645588932191143.1073741867.549109945172376&type=1

 

Organizatorzy imprezy:

Studio Tańca Carmen jest organizatorem I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014.   Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego jest współorganizatorem I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014.  FD Studio jest współorganizatorem I Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie 2014.   I Turniej Tańca Towarzyskiego 2014 odbyła się w Osiedlowym Domu Kultury w Żyrardowie.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego