FanPage FacebookKanał YouTube

Turniej Tanca Towarzyskiego po raz pierwszy w Żyrardowie!

11 czerwca 2014 r. (środa) w Osiedlowym Domu Kultury w Żyrardowie odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego podopiecznych z sekcji tanecznej Studia Tańca Carmen. Wydarzenie organizowane jest przez ww. Studio przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Mazowsza Zachodniego oraz FD Studio z Warszawy. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa odbywająca się na terenie Miasta Żyrardowa.

Turniej Tańca Towarzyskiego odbędzie się po raz pierwszy w Żyrardowie.

W turnieju wezmą udział dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczący w zajęciach tanecznych Studia Tańca Carmen, które odbywają się w żyrardowskim Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wittenberga 5. Pomysłodawcą imprezy jest Jarosław Siekiera – właściciel Studia Tańca Carmen oraz współwłaściciel FD Studio, który już od zeszłego roku przygotowuje dzieci do udziału w tej imprezie.

Studio Tańca Carmen jest organizatorem Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie oraz fundatorem nagród I miejsca.„Z pomysłem turnieju tańca w Żyrardowie zbierałem się już od zeszłego roku, ponieważ jak kiedyś wspominałem we wcześniejszych wywiadach, chciałem roztańczyć to miasto i coś w nim zrobić nowego. W tym roku się to udało. Zajęcia w Żyrardowie prowadzę już ponad 2 lata i zdążyłem zaprzyjaźnić się z tym miastem, poznać wiele świetnych i kreatywnych ludzi. Właśnie to w dużym stopniu przyczyniło się do zorganizowania akurat w tym mieście turnieju tańca mojej sekcji tanecznej. Mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować kolejną imprezę na większą skalę”mówi Jarosław Siekiera, pomysłodawca i główny organizator imprezy. Jak sam wspomina „z turniejami tańca kojarzą mi się miłe wspomnienia – dzięki nim mogłem rywalizować z innymi parami, a co za tym idzie, sprawdzać swoje możliwości na tle konkurencji, a poza tym poznawałem wiele nowych znajomych wśród par tanecznych”.

Oczywiście na widzów Turnieju czekają dodatkowe atrakcje. W głównym show zaprezentują się Jarosław Siekiera – vice mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, uczestnik międzynarodowych turniejów (m.in. Blackpool Dance Festival) oraz Klaudia Iwańska - siedmiokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, 2-vice mistrzyni świata, finalistka świata i Europy. Obydwoje tancerze posiadają najwyższą międzynarodową klasę taneczna „S”. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy tańca podopiecznych Studia Tańca Carmen – tango argentyńskie, latino solo Pań. Finalnym pokazem będzie walc wiedeński, w którym zaprezentują się kursanci ST Carmen - pary występujące w produkcji filmu „Strajk Szpularek – Historia Prawdziwa”.

Jednym ze współorganizatorów Turnieju Tańca Towarzyskiego jest Lokalna Organizacja Turystyczne Mazowsza Zachodniego z siedzibą w Żyrardowie, która już wcześniej współpracowała z głównym organizatorem imprezy – Jarosławem Siekierą.

Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego jest współorganizatorem Turnieju Tańca Towarzyskiego 2014 oraz fundatorem nagród III miejsca.„Już od dłuższego czasu myśleliśmy nad zorganizowaniem podobnej imprezy na terenie Mazowsza Zachodniego, związanej z konkursem tanecznym dla mieszkańców regionu. Dlatego też z zainteresowaniem przyjęliśmy propozycję współpracy przy Turnieju Tańca Towarzyskiego, który naszym zdaniem może stać się pewną iskierką do organizacji kolejnych, cyklicznych imprez o coraz większym zasięgu i renomie.”mówi Dagmara Fiszer, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego. „Z chęcią włączamy się w tego typu inicjatywy, szczególnie, że z Panem Jarosławem współpracowaliśmy już wcześniej, m.in. przy produkcji filmu „Strajk Szpularek – Historia Prawdziwa”. To właśnie on przeszkolił kilka par, które zatańczyły walca wiedeńskiego w filmie podczas sceny balu arystokratów. Wielką radość  sprawia nam również to, że pięć „filmowych par” zaprezentuje się  podczas Turnieju w finałowym pokazie walca wiedeńskiego.”- dodaje.

W jury Turnieju Tańca Towarzyskiego zasiądą:

  • Sędzia główny (niepunktujący) Jarosław Siekiera (Warszawa)
  • Klaudia Iwańska (Warszawa)
  • Łukasz Migda (Warszawa)
  • Dagmara Fiszer (Żyrardów)
  • Zuzanna Siemińska (Żyrardów)

Laureaci turnieju otrzymają puchary oraz medale, ufundowane przez organizatorów. Sponsorami nagród są:

za miejsce 1 – Jarosław Siekiera, właściciel Studia Tańca Carmen oraz współwłaściciel FD Studio

za miejsce 2 – Łukasz Migda, współwłaściciel FD Studio

za miejsce 3 – Dagmara Fiszer, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazowsza Zachodniego

FD Studio jest współorganizatorem Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie oraz fundatorem nagród II miejsca.Turniej tańca to nie tylko rywalizacja. To również wielkie emocje, stroje, muzyka i światła… Jak przytacza współorganizator imprezy – Łukasz Migda z FD Studio, Turniej ten może stać się pewnym zalążkiem talentów u młodego pokolenia tancerzy, którzy w przyszłości mogą osiągnąć sukces na skalę ogólnopolską. „Turniej tańca niesie ze sobą wiele emocji oraz rywalizację o nagrody, ale jest też formą pokazania ciężkiego wysiłku i talentu każdego z uczestników. Warto przyjść na to wydarzenie, ponieważ będą mogli Państwo obejrzeć nie tylko rywalizację, ale również pokazy taneczne, począwszy od show przygotowanego przez utytułowanych tancerzy światowej klasy „S” Jarosława Siekiery oraz Klaudii Iwańskiej, tango argentyńskie, latino solo, a kończąc na walcu wiedeńskim. FD Studio, którego jestem współwłaścicielem, ściśle współpracujące z ST Carmen, ufundowało nagrody za drugie miejsce. Serdecznie zapraszam każdego pasjonata tańca, jak i również wszystkich, którzy chcą zobaczyć młode pokolenie tancerzy (któż wie) może kolejnych mistrzów Polski lub Świata.”mówi Łukasz Migda, współwłaściciel FD Studio.

Obsługę artystyczną i techniczną Wydarzenia zapewnia grupa VOCART.eu https://www.facebook.com/vocart.eu / www.vocart.eu D.J. / Zespół / Karaoke Show / Koncerty Autorskie / Technika Sceniczna. Wydarzenie poprowadzi znany i lubiany konferansjer oraz wokalista Piotr „P.A.K.” Kulbicki.

Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany jest w ODK Żyrardów 11 czerwca 2014 r. przez Studio Tańca Carmen, we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Mazowsza Zachodniego oraz FD Studio.

Szczegółowy harmonogram imprezy:

Turniej tańca towarzyskiego dzieci

Pokaz tanga argentyńskiego

Pokaz latino solo Pań

Show taneczne w wykonaniu Jarosława Siekiery oraz Klaudii Iwańskiej

Wręczenie nagród

Pokaz walca wiedeńskiego

 

Zapraszamy na turniej wszystkich widzów

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/241696136027493/?fref=ts


Patroni imprezy

Współorganizator Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie - Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego.   Współorganizator Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie - FD Studio.   Organizator Turnieju Tańca Towarzyskiego w Żyrardowie - Studio Tańca Carmen.   Turniej odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury w Żyrardowie.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego