FanPage FacebookKanał YouTube

Miliony na Szlaku Zabytków Techniki

W 2012 roku obiekty zlokalizowane na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego odwiedziło ponad pół miliona osób. Czy Żyrardów jako poprzemysłowa destynacja turystyczna ma szansę zarobić na turystyce?

Szlak Zabytków Techniki w województwie śląskim.

To o prawie 44 tysiące turystów więcej niż rok wcześniej. W sumie w ciągu ostatnich 4 lat szlak odwiedziły ponad 2 miliony osób, czyli tyle, co połowa mieszkańców województwa śląskiego.

Szlak Zabytków Techniki to flagowy produkt turystyczny województwa. Łączy najważniejsze i najciekawsze obiekty przemysłowe w regionie. Obiekty znajdujące się na Szlaku związane są z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym. Tylko tu w tak łatwy sposób można dotknąć, poczuć i zobaczyć przemysłowe korzenie województwa śląskiego.

Liczba osób gotowych do odkrywania Szlaku Zabytków Techniki ciągle rośnie. W 2012 r. szlakowe obiekty odwiedziło ponad 580 tys. osób, czyli ponad 40 tys. więcej niż w roku 2011. „W ciągu ostatnich czterech lat zajrzały do nas ponad 2 miliony turystów. Aby przewieźć taki tłum zwiedzających, trzeba by było prawie 29 tysięcy autobusów. Gdyby wszystkie te osoby złapały się za ręce, utworzyłyby łańcuch sięgający z Katowic prawdopodobnie aż do Madrytu" - mówi Jerzy Gorzelik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Obiekty szlaku zapraszają cały rok, a szczególną okazją do ich poznania jest odbywająca się od trzech lat INDUSTRIADA. IV edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 8 czerwca br. W roku ubiegłym tylko tego jednego dnia w imprezach organizowanych w obiektach szlaku uczestniczyło ponad 62 tys. osób.

Źródło: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=6032&id_menu=
LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego