FanPage FacebookKanał YouTube

Kapsuła Czasu - zakopmy swoją historię na 40 lat!

Dnia 15 grudnia 2012 r. będziemy świadkiem akcji „Fabryka Czasu” organizowanej przez  Stowarzyszenie Fabryka Feniksa we współpracy ze Starą Przędzalnią Sp. z o.o. Tuż przy charakterystycznej wieży w kompleksie Stara Przędzalnia w Żyrardowie zostanie zakopana na 40 lat „kapsuła czasu”, w której mieszkańcy miasta pozostawią część swojej historii. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Prezesa Fabryki Feniksa - Jacka Czubaka, który jest również Prezesem naszego LOT MZ.

Zakopania kapsuły czasu odbędzie się 15 grudnia 2012 r. w Żyrardowie w kompleksie Stara Przędzalnia.Pomyśl jak szybko życie się zmienia - to co dziś wydaje się istotne, jutro już może być bez znaczenia… Dzisiejszy świat pełen nowoczesnych technologii może drastycznie zmienić się w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat. Zatrzymajmy na chwilę zegar, zastanówmy się co chcemy przekazać kolejnym pokoleniom lub samym sobą i pozostawmy pamiątkę teraźniejszości na przeszło cztery dekady.

Jeżeli chcesz współtworzyć to ponadczasowe wydarzenie, masz na to szanse! Wystarczy wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia) do dnia 14 grudnia br. na adres jacek.rubikowski@fabrykafeniksa.pl. Pośpiesz się – liczba uczestników jest ograniczona! Dnia 15 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się uroczyste zakopanie kapsuły, natomiast już od godz. 10:00 będzie można umieszczać w niej wiadomości.

Pamięć czasami zawodzi, lecz teraz masz szansę zamknąć w kapsule czasu kawałek swojej historii. To co w niej zostawisz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Może to być zdjęcie, pendrive, płyta CD, list do potomnych lub do samego siebie... jest jedynie jedno ograniczenie - rozmiar przedmiotu nie może być większy niż pojemność koperty formatu A4.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w akcji „Fabryka czasu” dostępne są na stronie internetowej www.fabrykafeniksa.pl.

Kontakt:

Jacek Czubak
Prezes Stowarzyszenia Fabryka Feniksa
tel. 536 400 199 
e-mail: j.czubak@o2.pl 

 

LOT MZ, dn. 10.12.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego