FanPage FacebookKanał YouTube

Parowozownia Skierniewice obchodzi Święto Kolejarza

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza do Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) dnia 24 listopada 2012 r. (sobota) w godz. 11.00-14.00 na obchody Święta Kolejarza. Dnia 25 listopada 2012 r. przypada święto patronki kolejarzy – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 

Parowozownia Skierniewice zaprasza na Święto Kolejarza.

W programie:

•     spotkanie kolejarzy (dla czynnych i emerytowanych pracowników kolei, początek o  godz. 11.00),

•     wystawa taboru współczesnego (najnowocześniej lokomotywy w Polsce!),

•   wystawy zdjęć i obrazów: „25-lecie PSMK i 20-lecie działalności PSMK w Parowozowni Skierniewice”, „Świat kolei parowych na fotografiach i obrazach Zbigniewa Sułkowskiego”, „Parowozownia w Pile” aut. Tomasza Kozłowskiego,

•     wystawa czynnych eksponatów: urządzenia sterowania ruchem kolejowym i centrala telefoniczna.

Logo PSMK.Dodatkowo tego samego dnia wieczorem w godz. 16.00-18.00 odbędzie się czwarty i ostatni w tym roku „Wieczór w Parowozowni”, który w całości będzie przygotowany przez członków i wolontariuszy PSMK i poświęcony kolei: o godz. 16.00 Tadeusz Suchorolski pokaże historyczne slajdy, a o godz. 17.00 Piotr Goszczycki poprowadzi spotkanie literackie. W przerwie pomiędzy prezentacjami będzie można zwiedzić wystawę zdjęć „Parowozownia w Pile” aut. Tomasza Kozłowskiego. Cykl czterech wydarzeń artystycznych jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi (dotacja 7 000 zł na zadanie „Wieczory z kulturą w zabytkowej Parowozowni Skierniewice”).

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

LOT MZ, 19.11.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego