FanPage FacebookKanał YouTube

Powstaje Muzeum Grodziska Mazowieckiego

W listopadzie 2012, zarówno każdy mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, jak i przyjeżdżający turysta, będzie mógł poznać historię miasta oglądając eksponaty zgromadzone w powstającym Muzeum Ziemi Grodziskiej w Willi Radogoszcz.

Muzeum Grodziska Mazowieckiego powstanie w Willi Radogoszcz.

Pierwsze ślady świadczące o bytności na tych terenach, dowody na to, że Grodzisk Mazowiecki leży na szlaku bursztynowych, historia powstania i rozwoju miasta, czy historia najnowsza… Muzeum Ziemi Grodziskiej na pewno nie będzie świecić pustkami!

Zmodernizowana willa Radogoszcz.W nowo odrestaurowanym budynku Willi Radogoszcz powstanie wystawa, na którą musimy poczekać do połowy listopada. Będzie ona imponująca, ponieważ eksponaty mają dużą wartość historyczną. W Willi Radogoszcz znajdziemy nie tylko eksponaty dotyczące powstania miasta, ale również takie, które opowiedzą historię ludności Grodziska Mazowieckiego, zwłaszcza tej pochodzenia żydowskiego. Odwiedzający będą mogli również zobaczyć pamiątki związane z wybitnymi ludźmi z ziemi grodziskiej, np. niedawno zmarłym Bogdanie Bohunie Lewandowskim - muzyku zespołu Breakaut czy Maanam. Władze wystąpiły o przekazanie Miastu cennych eksponatów, które zostały znalezione podczas prac archeologicznych, wykonywanych przed budową autostrady. Znaleziono m.in. wspaniale zachowany naszyjnik w Izdebnie, eksponaty bursztynowe, czy bardzo stary kamień, który został ukształtowany przez człowieka nawet kilkanaście tysięcy lat temu.

Działania realizowane są wg projektu pn.: „Rewitalizacja wielofunkcyjnych obszarów centrum Grodziska Mazowieckiego, Etap I – Tereny zielone i zabytki miasta”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej.

LOT MZ, dn. 08.10.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego