FanPage FacebookKanał YouTube

Dlaczego warto tu przyjechać?

Turystyczne Mazowsze Zachodnie jest przede wszystkim dla tych, którym znudziły się zabytki Warszawy, Łodzi, a nawet i Krakowa, dla tych, którzy chcieliby odkryć coś nowego, albo zwyczajnie wraz z rodziną spędzić czas na łonie natury czy nad wodą, dla tych, którzy podróżując rowerem chcą przemierzyć kilkadziesiąt kilometrów nowych tras biegnących przez lasy i mało komu znane miejscowości...

Nasze Mazowsze jest również dla tych, którzy szukają ciekawych historii i opowieści, zabytków, które są na wyciągnięcie ręki, a także miejsc gdzie historia minionych lat ożywa dzięki przygotowywanym co roku inscenizacjom. Nawet Ci wszyscy, którzy woleliby poczuć dreszczyk adrenaliny, znajdą coś dla siebie… kajaki, paintball, land kiting, a może po prostu gokarty lub quady. Również na mazowieckiej wsi - w gospodarstwie agroturystycznym - oprócz noclegu Drogi Turysto znajdziesz odpoczynek na świeżym powietrzu, będziesz mógł pojeździć konno, no i oczywiście spróbować wiejskich przysmaków takich jak: prawdziwa wiejska kiełbasa lub domowy smalczyk. Ponadto, na zbliżającą się zimę zaoferujemy Ci niezapomniane śnieżne atrakcje, połączone z kuligiem i ciepłem domowego ogniska.

Na Mazowszu Zachodnim - pomiędzy Łodzią a Warszawą - znajdziesz szereg różnych atrakcji oraz miejsca do tej pory nieodkryte przez biura podróży. Ponad 40 ha zabytkowych zabudowań XIX-wiecznej osady fabrycznej w Żyrardowie i zapomniane przez czas i ludzi wczesnośredniowieczne pozostałości słowiańskiego grodziska tzw. „Szwedzkie Góry” pod Grodziskiem Mazowieckim to tylko nieliczne walory - na historycznej trasie kolei warszawsko-wiedeńskiej, biegnącej właśnie przez Grodzisk Mazowiecki i Żyrardów. Co więcej, znajdziesz u nas gorące źródła geotermalne z kompleksem basenowym, czyli Termy w Mszczonowie, kompleksy sportowo-rekreacyjne z basenami, kortami tenisowymi i kręgielnią w Żyrardowie, a także najciekawsze w tym regionie inscenizacje historyczne - rekonstrukcję bitwy mszczonowskiej z września ‘39, a także stłumiony w 1883 r. przez carskich kozaków strajk żyrardowskich szpularek. Ponadto liczne imprezy, w tym m.in. obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Żyrardowie czy Święto Chleba w Żabiej Woli, pozwolą na chwilę odprężenia po ciężkim tygodniu pracy i dadzą możliwość poznania regionalnych tradycji. Dla turystów przygotowane jest również kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych czy rowerowych m.in. po lasach Puszczy Mariańskiej i Radziejowickiej. Do tego małe i urocze zakątki dawnej Puszczy Wiskickiej, która obecnie jest częścią Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, pozwolą na obcowanie z przyrodą i poznanie tutejszej flory i fauny.

Podsumowując, można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, dla dzieci, jak i dla całej rodziny, a nawet dla zorganizowanych wycieczek /grup turystów. Przyjechać do nas możesz na jeden dzień, na weekend lub nawet na cały tydzień, a i tak znajdziesz jak nie jedną to kilka atrakcji, które powinny Ci przypaść do gustu. Skorzystaj z naszego portalu turystycznego i zaplanuj z nami wycieczkę po Mazowszu Zachodnim, a nawet nocleg – profesjonalnie i bezpłatnie doradzimy – zdaj się na nasze podpowiedzi.

LOT MZ, 21.11.2011 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego