FanPage FacebookKanał YouTube

Żyrardowski zespół Finezja zakwalifikował się na Joy of Europe 2012 w Belgradzie!

W kwietniu br. zespół wokalny „Finezja”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, został wytypowany przez komisję konkursową na 43 Międzynarodowy Festiwal Joy of Europe w Belgradzie.

Młodzieżowy Zespół Finezja

Joy of Europe (Radość Europy) jest najstarszą międzynarodową manifestacją kreatywności dzieci, którą zainicjowano w 1969 r. z okazji Światowego Dnia Dziecka. Już na początku października, a dokładniej w dniach 1-6.10.2012, w Belgradzie spotkają się wyłonione przez komisję artystyczną zespoły muzyczne z wielu krajów Europy, które tańczą, śpiewają, a także prezentują spektakle teatralne. Żyrardowski zespół „Finezja” został wybrany jako reprezentant Polski na podstawie dotychczasowych osiągnięć, referencji oraz nagrania video. Komisji konkursowej w Belgradzie najbardziej przypadły do gustu piosenki ludowe zgromadzone na nagranej przez zespół płycie „Kukułeczka kuka”.

Finezja podczas nagrywania klipu Zespół "Finezja" działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie od 1999 r. W skład zespołu wchodzi 7 dziewcząt: Magdalena Dąbkowska, Julia Ksit, Natalia Kulpińska, Natalia Wiktorowicz, Magdalena Kulis, Natalia Puchalska, Patrycja Obłękowska, natomiast opiekunami są: Agnieszka Orzechowska (aranżacje wokalne) i Sławomir Nalej (aranżacje instrumentalne).

Dotychczas zespół występował na wielu koncertach i festiwalach ogólnopolskich zdobywając liczne nagrody oraz wyróżnienia:

  • Wyróżnienie na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer",
  • Wyróżnienie w V Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Kulturomaniak",
  • Nagroda Główna w Eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Ludowej Warka 2012.

Finezja podczas występuJest to wielkie wyróżnienie zarówno dla placówki, jak i regionu. Młodzieżowy Dom Kultury niestety nie jest w stanie pokryć kosztów udziału zespołu w tej międzynarodowej imprezie (całkowity koszt to ok. 25.000zł), dlatego też potrzebuje waszej pomocy! Każda pomoc finansowa jak i rzeczowa jest bardzo ważna. Darczyńca/sponsor, przyjaciel placówki i zespołu ”Finezja” zostanie wyróżniony na stronie internetowej (www.mlodek.pl) oraz we wszelkich materiałach promocyjnych.

Więcej informacji o sposobie wsparcia znajdziecie na http://www.mlodek.pl/finezja.html

Zainwestuj w kształcenie i rozwój młodzieży, pomóż zrealizować im swoje marzenia!

 

 

LOT MZ,  20.07.2012 r

 


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego