FanPage FacebookKanał YouTube

„Polska jest ok!” Nowy program telewizyjny na TVP1 z udziałem Żyrardowa

Jedynka gościła w Żyrardowie i nagrała materiał filmowy do nowego programu Telewizyjnego, który powstaje na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Widok na Starą Przędzalnię w Żyrardowie.

W dniach 14-15 maja Żyrardów odwiedziła ekipa telewizyjna. Wizyta nie była przypadkowa, bowiem Polska Organizacja Turystyczna zleciła TVP1 nagranie materiału do nowego programu telewizyjnego, którego celem jest prezentacja najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w naszym kraju. Program nosi tytuł „Polska jest ok!” i będzie prowadzony przez Macieja Orłosia oraz Jarosława Kreta.

Podczas kręcenia odcinka Żyrardów będzie tematem jednego z odcinków. To wyróżnienie nasze miasto zawdzięcza ubiegłorocznej wygranej w konkursie na Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN. Do emitowanego odcinka wybrano jedne z najciekawszych zabytkowych obiektów Osady Fabrycznej, których historię opowiedzą wybitne osoby m.in. grafik, rysownik i ilustrator Zbigniew Kołaczek oraz wnuk Pawła Hulki - Laskowskiego Piotr Dudkiewicz. W tworzenie programu wniosła również wkład Barbara Rzeczycka- etnograf i jednocześnie pracownik Muzeum Mazowsza Zachodniego.  

Jarosław Kret poprowadzi nowy program Co jeszcze zobaczymy w programie? Na ekranie telewizyjnej jedynki pojawią się także Termy Mszczonowskie, Bolimowski Park Krajobrazowy, rzeka Rawka oraz pałac w Guzowie. Cały program będzie emitowany w TVP1 w okresie wakacyjnym. Pierwsza emisja odbędzie się w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień, zaś dla tych, którzy nie zdążą zobaczyć programu w tym terminie, zostanie wyemitowana powtórka w miesiącach wrzesień, październik, listopad, grudzień. Oczywiście „Polska jest ok!” będzie nadawana w czasie największej oglądalności, co przyczyni się do jeszcze większej promocji Żyrardowa.

Oprócz programu, Polska Organizacja Turystyczna podjęła jeszcze inne działania promocyjne w których brał udział Żyrardów. W 2011 roku został nagrany klip promujący Żyrardów. Nagranie to jest wykorzystywane m.in. podczas targów.

Autokar promujący żyrardowską osadę fabryczną we Wrocławiu.Również w ubiegłym roku POT wydał ulotkę informacyjną, która została załączona do Gazety Wyborczej. Ulotka nosiła tytuł „Najlepsze atrakcje turystyczne Polski” a jej nakład wynosił 100 tys egzemplarzy. Żyrardów mogliśmy również zobaczyć na niestandardowym narzędziu promocji, jakim był specjalnie oznakowany autokar. Był on oklejony barwnymi fotografiami produktów turystycznych, w tym żyrardowskiej panoramy z 1899 r. z napisem „Zespół Zabytkowy Osady Fabrycznej w Żyrardowie. Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna w Polsce 2011”. Autokar wyjechał w podróż po miastach gospodarzach największych targów turystycznych w Polsce. Zawitał m.in. we Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie.

Czekamy zniecierpliwieni na pierwsze odcinki programu. Miejmy nadzieję, że będzie miał dużą oglądalność, a do Żyrardowa zawitają, zachęceni przez program turyści z całej Polski i Europy.

LOT MZ, 19.06.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego