FanPage FacebookKanał YouTube

„Adventure World Warsaw” – największy park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej

Wbito już łopatę pod budowę Adventure World Warsaw Parks&Resort, który ma być największym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej tematycznym parkiem rozrywki o standardzie francuskiego Disneylandu. Park powstanie pod Grodziskiem Mazowieckim nieopodal węzła autostradowego, na terenie wsi Kłudno Stare, Chlebnia oraz Tłuste. Oficjalne zakończenie przewidziane jest na 15 października 2014 r.  

Atrakcje w Parku Rozrywki

Niektórzy nie dowierzali, że na terenie Mazowsza Zachodniego może powstać tak wielka inwestycja, ale teraz nic już nie stoi na przeszkodzie! Ze względu na to, że w skład terenu, na którym ma powstać park, wchodzą wysokiej jakości grunty klas II i III, przekształcenie obszaru z rolniczego na budowlany wymagało określonych procedur. Otrzymano już pozytywną decyzję od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie odrolnienia gruntów, natomiast Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim przegłosowała zmiany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części wsi, na których ma powstać kompleks. W sobotę wbito pierwszą łopatę.

 Park Rozrywki Adventure World„Adventure World Warsaw” to potężna inwestycja, która będzie zajmować teren 240 ha oraz zawierać: park tematyczny z ponad 25 wyjątkowymi atrakcjami, 2 hotele z łącznie 800 pokojami, największy w Polsce aquapark, a także część rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami. Sam park rozrywki składać się będzie z pięciu tematycznych wysp/stref, które w fazie projektowania nosić będą nazwy: Adventure Harbor (Port Przygody), Creature Lagoon (Laguna Stworów), Castle Island (Zamkowa Wyspa), Land of Legends (Kraina Legend) i Polish Plaza (Plac Polski). Na gości będą czekały różnego rodzaju atrakcje, takie jak kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele. W części całorocznej znajdziemy zlokalizowane wewnątrz budynków place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz ogromny aquapark, a wszystko to w niesamowitej scenerii baśń i legend. Koszt inwestycji to 650 mln euro!

W kolejnej fazie rozbudowy holenderski inwestor – spółka Las Palm przewidziała m.in. budowę drugiego parku tematycznego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA.

Koło młyńskie w Parku RozrywkiPark rozrywki Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim prawdopodobnie będzie miał swojego brata bliźniaka - Adventure World Abu Dhabi, który powstanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na obszarze 80 ha wyspy Yas w Zatoce Perskiej. Na tej samej wyspie znajduje się tor wyścigowy znany z zawodów Formuły 1, park rozrywki Ferrari World, a także wiele innych atrakcji takich jak: pola golfowe, wytworne  hotele, oraz olbrzymie centrum handlowe.

Wybudowanie olbrzymiego parku rozrywki to oprócz nowych miejsc pracy, także zwiększenie potencjału turystycznego Gminy, która z całą pewnością przyczyni się rozwoju turystyki na obszarze Mazowsza Zachodniego. Trzymamy zatem kciuki i czekamy zniecierpliwieni na pierwsze efekty prac budowlanych!

Logo Parku Rozrywki Adventure World Warsaw

Poniżej znajdują się wizualizacje oraz fragmenty makiety, która została zaprezentowana na piątkowej (20.07.2012) konferencji prasowej w Hotelu Marriott, na której wystąpił m.in. Peter Jan Mulder - Prezes Las Palm.

Wizualizacja największego parku rozrywki w Polsce.

 Wizualizacja największego parku rozrywki w Polsce.

Wizualizacja tematycznej części parku - Baśniowa Polska.

Tak ma wyglądać Hotel Grand w parku Adventure World Warsaw.

Przystań Przygód w budowanym parku Adventure World Warsaw.

Laguna Magicznych Stworzeń to kolejny tematyczny fragment Adventure World Warsaw.

Na konferencji prasowej zaprezentowano makietę budowanego Adventure World Warsaw.

Makieta budowanego parku Adventure World Warsaw.

Fragment makiety parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim.

Fragment makiety parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim.

 

LOT MZ, 13.06.2012 r


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego