FanPage FacebookKanał YouTube

Dzieje się… w Grodzisku Mazowieckim

Czerwiec to czas przygotowań do wakacji, planowania wyjazdów i pożegnań ze szkołą. Na Mazowszu Zachodnim nie zabraknie również przedwakacyjnych atrakcji. Kalendarz imprez w Grodzisku Mazowieckim jest wypełniony po brzegi. Festiwale, pikniki to tylko niektóre z atrakcji…

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Dziecięcy Festiwal Tańca w Grodzisku MazowieckimJuż za kilka dni - 15 czerwca - odbędzie się Dziecięcy Festiwal Tańca, podczas którego młodzi artyści będą mogli powalczyć o odznaki taneczne i puchar Jaremi. Ale na tym program imprezy się nie kończy. Przewidziany jest również pokaz tańca hip-hop, a także występy przedszkolaków. Cały Festiwal będzie niezłą zabawą nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Grodziska, ale również dla tych dojrzałych wiekiem. Młodzi artyści nie zwlekajcie i do Grodziska przybywajcie! Może Festiwal okaże się Waszą furtką do wielkiego świata tanecznego? Cała impreza rozpocznie się w Grodziskim Centrum Kultury o godzinie 18.

Zaledwie dzień później, w tym samym miejscu, zobaczymy wernisaż wystawy fotografii państwa Wioletty i Adama Pilorz pod tytułem „Żurawie o poranku”. Wystawa zorganizowana jest w ramach projektu Ziemia Chełmońskiego - przyrodnicze dziedzictwo Mazowsza. Tematyką prac, tak jak i obrazów Chełmońskiego, jest przyroda i życie ludzi na wsi mazowieckiej, jednak to, co na obrazach jest codziennością ludzi na wsi, na zdjęciach zaskakuje i fascynuje. Wystawę będziemy mogli oglądać do 16 lipca 2012 r.

Malowanie twarzy podczas Powitania Lata w Grodzisku MazowieckimTydzień później – 23 czerwca - odbędzie się Przywitanie Wakacji i Rodzinny Piknik Parafialny, na który zapraszają Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wraz z radą Miejską Centrum Kultury i Parafią p.w.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Impreza odbędzie się przy Stawach Walczewskiego, a w jej programie przewidziane są takie rozrywki jak występy zespołów działających przy Centrum Kultury, spektakle dla dzieci „Wróżka i Pirat” i „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Przedszkola nr 4 w Grodzisku. Oprócz tego zaplanowany jest program muzyczny z konkursami i nagrodami, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza, tamburmajora Ryszarda Klechy, a także zabawy taneczno-sportowe, warsztaty plastyczne i malowanie buziek oraz mini regaty organizowane przez „Czysty Wiatr”.

Nie siedźcie w domu i powitajcie razem z Grodziskiem Mazowieckim tegoroczne wakacje!

Stawy Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim

 LOT MZ, 12.06.2012 r


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego