FanPage FacebookKanał YouTube

Kulturalny Żyrardów

Konkurs Manufaktura Satyry wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Prace zawędrowały tym razem do Zamościa, gdzie od wczoraj - 5 czerwca można podziwiać w BWA Galerii Zamojskiej efekty obydwu edycji konkursu: „Fabryka” 2010 oraz „Miasto idealne i jego mieszkańcy” 2011. Natomiast w Centrum Sztuki Perfomer w Żyrardowie odbędzie się Piano Forum – forum dla pianistów.

Plakat Wystawy Manufaktura Satyry w ZamościuKonkurs Manufaktura Satyry został zorganizowany przez Urząd Miasta Żyrardów. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać prace uczestników w 2010 r., kiedy tematem przewodnim była „Fabryka”.  Następna edycja pod hasłem „Miasto idealne i jego mieszkańcy” odbyła się w 2011 r.

Niedawno prace z obydwu edycji konkursu gościły w Pizie we Włoszech, wcześniej mogliśmy je również zobaczyć w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Urząd Miasta Żyrardów w marcu tego roku ogłosił kolejną jego edycję pod przewodnim tematem „Miasto Ogród”.

Honorowy Patronat nad konkursem objęło Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, oraz miesięcznik „Ogrody”.  Organizatorzy zapraszają do udziału artystów profesjonalnie zajmujących się karykaturą, oraz studentów Wyższych Uczelni Plastycznych.

Natomiast 9 czerwca odbędzie się Piano Forum w klubokawiarni Performer w Żyrardowie. Impreza zacznie się o 16.00 otwarciem wystawy studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Później będziemy mogli usłyszeć dwa koncerty, pierwszy z nich rozpocznie się o 20.00 występem zespołu Angel Gaber Trio, a o 21.00 usłyszymy lokalny zespół Manufaktura.

Konkurs Manufaktura Satyry 2012

Kolejnym punktem programu będzie znane już wszystkim mieszkańcom Żyrardowa JAM SESSION, gdzie każdy może zagrać na własnym instrumencie.  

Wstęp na imprezę w Performerze jest oczywiście bezpłatny, więc pewnie żyrardowska klubokawiarnia będzie pękać w szwach.

 Jeśli jeszcze nie widziałeś konkursowych ilustracji Manufaktura Satyry jedź do Zamościa i nie przegap takiej okazji! A tych, którzy wolą muzykę i wszystko, co z nią związane zapraszamy do Performera.

 

 

 LOT MZ, 06.06.2012 r. 


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego