FanPage FacebookKanał YouTube

Rajd Bike Orient- najważniejsza impreza rowerowa na orientację w centralnej Polsce

Już w weekend 9-10 czerwca wystartuje kolejny Rajd Bike Orient - czyli najważniejsza impreza rowerowa na orientację w centralnej Polsce. Około 200 rowerzystów wyruszy na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Puszczy Bolimowskiej.

Logo Rajdu Bike OrientUczestnicy pokonają rowerem od kilkunastu do ponad 100 km, w zależności od tego jaką trasę wybiorą. Organizatorzy przygotowują również trasę, którą będzie można pokonać częściowo rowerem i biegiem. Na Rajd mogą zgłosić się zarówno początkujący, którzy dopiero zaczynają przygodę z orientacją, jak i profesjonaliści, ponieważ każda trasa jest przygotowana tak aby poradziły sobie z nią zarówno osoby z pierwszej grupy laików, jak i drugiej grupy osób starych wyjadaczy. Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych przygód i emocji.

Równolegle z Rajdem Bike Orient wystartuje Dog Orient – impreza dla biegaczy i piechurów, startujących wraz z psami. Drugi dzień weekendu to czas dla miłośników sportów wodnych - odbędzie się wtedy spływ kajakowy rzeką Rawką.

Uczestnicy Rajdu Bike OrientDla wszystkich zainteresowanych aktywnym poznawaniem ciekawych terenów organizatorzy Rajdu Bike Orient przygotowali Grę Terenową Adventure Orient.
W dowolnym czasie i z dowolnego miejsca można wyruszyć na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Spalskim Parku Krajobrazowym. Aby przystąpić do zabawy należy zaopatrzyć się w specjalne wydanie mapy turystycznej tego terenu. Po odnalezieniu punktów w terenie należy oznaczyć kartę startową specjalnymi znacznikami znajdującymi się w tych miejscach. Na wytrwałych czekają nagrody losowane spośród wszystkich osób biorących udział w grze terenowej podczas całego sezonu. Szczegóły na stronie www.adventureorient.pl.

Organizatorami całego weekendu jest Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient we współpracy z Fundacją Jagiełło.

Już niedługo szykuje się kolejna impreza rowerowa na Mazowszu! Mamy nadzieję, że już odkurzyliście swoje jednoślady i z mapą w ręku wyruszycie na Rajd Bike Orient. 

Jeden z punktów orientacyjnych na trasie rajdu rowerowego

LOT MZ, 04 .06. 2012


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego