FanPage FacebookKanał YouTube

Dzień Dziecka na Mazowszu Zachodnim

Wielkimi krokami zbliża się magiczna dla wszystkich dzieci data 1 czerwca. Rodzice zapewne mają już kupione wymarzone zabawki... A jak ciekawie zorganizować czas dla dziecka w tym szczególnym dniu? Gminy na Mazowszu Zachodnim oferują liczne atrakcje dla swoich najmłodszych mieszkańców.

Dzień dziecka na Mazowszu Zachodnim.

Dnia 30 maja rozpocznie się świętowanie Dnia Dziecka w Żyrardowie. Osiedlowy Dom Kultury zaplanował przedstawienie „Reksio”, opowiadające o pisku, którego wszystkie dzieci znają i kochają. W spektaklu wezmą udział aktorzy z Teatru Duet w Krakowie, a wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Imprezy plenerowe z okazji Dnia Dziecka na Mazowszu.Natomiast 2 czerwca Prezydent Miasta Żyrardów zaprasza wszystkich mieszkańców, nie tylko tych najmniejszych, na imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się na terenie Eko Parku w Żyrardowie. Program imprezy oferuje uczestnikom m.in. Koncert Dziecięcego Zespołu Fasolki, sceniczne spotkanie z „Panem Tik Takiem” i „Ciotką Klotką”. Na maluchy czeka wiele atrakcji plenerowych w postaci „Dziecięcej pomysłowni”, gdzie będą mogły wyszaleć się biegając, skacząc, rzucając, kopiąc i wykonując sportowe zadania. Nie zabraknie również czasu na malowanie farbami, rysowanie kredkami, stemplowanie, dziurkowanie i wycinanie. Każdy młody artysta znajdzie tu coś dla siebie.

Zabierzcie swoje pociechy i zapewnijcie im liczne atrakcje w ten wyjątkowy dla nich dzień.Dzieci znajdą na festynie również świat baniek mydlanych, kulkolandię i stoisko z malowaniem buzi, a także będą miały szansę obejrzeć występy Magika, Klauna Kluseczki oraz uczestniczyć w tanecznych zabawach, które poprowadzi wróżka.Dla maluchów, które marzą o scenie w teatrze, czeka garderoba teatralna, gdzie będą mogły wcielić się w wybraną przez siebie postać i uwiecznić swój nowy wizerunek na fotografii.Co jeszcze będzie się działo? Na festynie zobaczymy również występy laureatów Dziecięcego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Śpiewa lala, śpiewa miś”, pokazy sprawnościowe przygotowane przez żyrardowskich motocyklistów oraz przejażdżki na kucykach.

Dzień dziecka na Eko Parku w Żyrardowie 2012.

A już następnego dnia – 3 czerwca - również w Żyrardowie odbędzie się z okazji Dnia Dziecka Festyn Rodzinny przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia, który rozpocznie się o godz. 14.00. Będą tam czekać na wszystkich konkursy i zabawy, które poprowadzi Wodzirej i Stowarzyszenie Fabryka Feniksa (m.in. przeciąganie liny, konkurs graffiti, malowanie twarzy, loteria fantowa, paintball, pokaz zwierząt, dmuchane zjeżdżalnie, a także przegląd piosenki „nie tylko religijnej”, pokazy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej).

Mszczonów zaprasza! Liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka.Równocześnie do Festynu Rodzinnego, w Radziejowicach i Mszczonowie, również odbędą się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Radziejowice dla najmłodszych przygotowały Piknik Integracyjny, gdzie będziemy mogli zobaczyć m.in. Koncert pt. „Wizyta Pana Kleksa w Latającej Akademii”, animacje artystyczne, występ Zespołów Tanecznych „Mały Flesz” i „Flesz”, występ grupy Wokalnej „Pa- Ta-Tay” oraz Mini Recital Pauliny Chodkiewicz i Antoniny Szulczyk. Ponadto Stadnina Koni „Chrapka” zaoferuje jazdy konne, a dzieci dostaną słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej, pączków i napoi. Na zakończenie imprezy OSP Radziejowice zaprezentuje uczestnikom Morze Piany Gaśniczej.

Drodzy Rodzice. Nie przegapcie tych imprez i zorganizujcie swoim pociechom wspaniały i pełen radości Dzień Dziecka! Z całą pewnością będą zachwycone.

LOT MZ, 31.05.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego