FanPage FacebookKanał YouTube

Żyrardowski półfinał do przystanku Woodstock zakończony!

Półfinaliści eliminacji do największego festiwalu open air w Europie zaprezentowali się na scenie koncertów półfinałowych. Ostatni z nich odbył się w niedzielę 20 maja w Żyrardowie. Na scenie Przystanku Woodstock pojawiają się największe gwiazdy muzyki takie jak The Prodigy  czy Papa Roach. Jednak ich droga do Dużej Sceny jest długa i męcząca.

Plakat Eliminacji do Przystanku WoodstockAby wystąpić na festiwalu i zdobyć sławę, artyści muszą przejść przez eliminacje i koncerty półfinałowe. W tym roku swoją chęć udziału w eliminacjach zgłosiło aż 800 zespołów z całej Polski, ale tylko 32 z nich mogło się zaprezentować w półfinałach. Ostatni z koncertów odbył się w żyrardowskim Centrum Kultury. Na scenie mogliśmy zobaczyć 9 zespołów, które walczyły o występ na Przystanku Woodstock. Były to the Electric Lemons, Poparzeni Kawą Trzy, Deriglasoff, Plan, Ania Rusowicz z zespołem, a także L.Stadt. Na koncerty byli również zaproszeni goście specjalni - Zespół Chico będący laureatem pierwszej edycji eliminacji w 2009 roku oraz  grupa Vavamuffin. Ten ostatni w tym roku ponownie wystąpi na scenie Woodstocku.


Na koncercie półfinałowym każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ usłyszeliśmy zarówno mocne brzmienia jak i muzykę reggae. Nic dziwnego, że sala w Centrum Kultury była wypełniona po brzegi. Tegorocznymi jurorami byli Jurek Owsiak - Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Małgorzata Kaczmarek- Prezes Fabryki Zespołów, Andrzej Puczyński - Jurek Owsiak-Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyWłaściciel Izabelin Studio, Krzysztof Dobies- Szef Radia Woodstock oraz Tommy Olszewski - gitarzysta zespołu Titus Tommy Gunn. Jury podczas ogłaszania wyników przyznało, że była to bardzo trudną decyzja do podjęcia, ponieważ poziom był wyrównany. Kto zatem zakwalifikował się do finałów we Wrocławiu? Będą to cztery zespoły: Deriglasoff, Poparzeni Kawą Trzy, Plan oraz L.Stadt. Na małej scenie festiwalowej zobaczymy natomiast Marikę i Spokoarmię.

Eliminacje były pasjonującym wydarzeniem, które długo będą tkwić w pamięciach mieszkańców Żyrardowa. Do zobaczenia w sierpniu przed dużą sceną przystanku Woodstock! 

 

Duża Scena Woodstock podczas koncertu 

 

 

LOT MZ, 25.05.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego