FanPage FacebookKanał YouTube

Modele samolotów gotowe do lotu!

Kto z nas nie marzy, aby wzbić się w powietrze i czuć się wolnym niczym ptak? W weekend 26-27 maja w kierunku nieba wystartują modele samolotów. Szkoda, że tylko na uwięzi…

Uczestnicy Zawodów Modeli Latających

W najbliższy weekend na boisku piłkarskim przy ul. Piastowskiej wystartują XVII Ogólnopolskie Zawody Modeli Latających na uwięzi. Organizatorami są Aeroklub Warszawski i Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie. Każdy z nas może przyjść i zobaczyć latające modele, ponieważ wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody, w których udział mogą brać tylko modelarze posiadający licencję sportową, odbędą się w kategorii F2B. Cały zaś regulamin zgodny jest z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI.

Szybujący model samolotuModelarze będą podzieleni na dwie grupy wiekowe i każdy z nich będzie mógł zgłosić swoją osobę towarzyszącą. Oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godzinę 13.30, a pierwsze modele wystartują już o godzinie 13.45 i będą trwały do godziny 19.00. Niedziela to czas kolejnej tury lotów. To również dzień zakończenia zawodów, które przewidziane są na godz. 14.00.


Zawody to niezła gratka nie tylko dla fanów lotnictwa. Może latające modele zainspirują do rozpoczęcia budowy własnego małego samolotu?? Spotkajmy się zatem w weekend 26-27 maja i popatrzmy na szybujące modele.

Plakat promujący XVII Ogolnopolskie Zawody Modeli Latajacych na uwięzi

 

LOT MZ, 24.05.2012 r.

 


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego