FanPage FacebookKanał YouTube

Mazowieckie rajdy rowerowe

Jak zapewne każdy z Was wie, rok 2012 został ogłoszony rokiem turystyki rowerowej. Wielu ludzi na świecie to miłośnicy rowerowych jednośladów, którzy wykorzystują każdą wolną chwilę na przejażdżki tym ekologicznym pojazdem. A co w związku z turystyką rowerową dzieje się na Mazowszu?  

Rajd pieszo-rowerowy organzowany przez Termy MszczonowskieJuż 27 maja 2012 r. rowerzyści wraz ze swoimi rodzinami mogą wyruszyć na kolejny rajd rowerowy organizowany przez LGD „Echo Puszczy Bolimowskiej”. Wszyscy uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy, które o godzinie 13:00 dosiądą swoich jednośladów i z Puszczy Mariańskiej, Bolimowa i Wiskitek wyruszą na rajd. Przewidziana trasa doprowadzi rowerzystów do Gajówki „Prochowy Młynek”, gdzie uczestnicy będą mogli się posilić i podzielić wrażeniami z trasy, których zapewne będzie pod dostatkiem. Ale to nie koniec rowerowych przygód. Na uczestników czeka dalsza część trasy rowerowej, którą pokonają już razem dojeżdżając do Gospodarstwa „Psotny Kucyk”, które znajduje się w Joachimowie - Mogiłach. Tam będzie czekało na rowerzystów ognisko, które jest nieodłącznym elementem rajdu. Zostaną również rozdane pamiątkowe gadżety. Planowany powrót to godzina 16-18.


Zgłoszenia można przesyłać w godzinach 8-16 na adres echo.leader@puszcza-marianska.pl Każdy uczestnik ma obowiązek wpłacenia składki w wysokości 10 zł, a dzieci i młodzież do lat 16 mogą wziąć udział w rajdzie za darmo.

Rajd rowerowy organizowany przez Lokalną Grupę Działania Natomiast dnia 3 czerwca 2012 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie organizuje Rajd Rowerowo-Pieszy. Nie musicie się martwić kosztami oraz sprzętem sportowym, ponieważ rajd jest całkowicie bezpłatny, a Organizator zapewnia potrzebne wyposażenie do wzięcia udziału w imprezie. Rajd startuje o 9 rano spod Term Mszczonowskich. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, zgodnie z kierunkiem swoich upodobań. Rajd rowerowy ma wyznaczoną trasę przebiegającą przez Mszczonów i Puszczę Mariańską (ok 45 km) zaś piechurzy będą mieli do przejścia ok 20 km trasą Mszczonów-Grzegorzewice-Mszczonów.  Cała impreza będzie miała charakter rajdu na orientację. Uczestnicy podczas pokonywania trasy, będą musieli odnaleźć punkty kontrolne, które zostały zaznaczone na mapie i ułożyć hasło danej trasy. Na koniec rajdu przewidziane jest oczywiście ognisko z poczęstunkiem.

 Z całą pewnością jest to ciekawy pomysł na wspólne spędzenie weekendu i miła odmiana po tygodniu spędzonym w samochodzie, biurze czy szkole.  Jeśli zatem nie macie co robić w niedzielę 27 maja oraz w niedzielę 3 czerwca, nie zwlekajcie i ruszcie na rajd rowerowy! Niezapomniane wrażenia murowane! 

Rajd rowerowy organizowany przez Termy Mszczonowskie   

LOT MZ, 23.05.2012 r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego