FanPage FacebookKanał YouTube

Zjazd Pojazdów Elektrycznych – Żyrardów 2012

Ciche silniki, brak spalin ciągnących się za autem niczym upiorny wąż... W dniach 28-29.04.2012 r. w Żyrardowie odbędzie się Zjazd Pojazdów Elektrycznych, które w dobie ciągle rosnących cen paliw, są przyszłością dla kierowców i ratunkiem dla środowiska naturalnego.

Logo Tegorocznego ZlotuTegoroczny zlot, który będzie przypominał bardziej piknik niż oficjalnie spotkanie, zbliża się do nas wielkimi krokami. W weekend 28-29 kwietnia Żyrardowski Tor Kolarski powita producentów samochodów, akumulatorów, a także pasjonatów: osoby, które zajmują się budowaniem i przerabianiem pojazdów spalinowych na elektryczne i użytkowników jednośladów elektrycznych. W trakcie trwania Zlotu zostaną zaprezentowane publiczności pojazdy o napędzie elektrycznym oraz stare zabytkowe samochody (mające więcej niż 25 lat od produkcji).

A wszystko to zaczęło się ponad 180 lat temu, kiedy szkocki biznesmen wymyślił prymitywny pojazd elektryczny będący jednym z pierwszych samochodów wykorzystywanych do przemieszczania się ludzi, nieszkodzący środowisku.

Miłośnicy takich właśnie pojazdów postanowili zorganizować imprezę pokazującą możliwości maszyn, organizując w Żyrardowie już po raz drugi imprezę pod hasłem „Zlot EV”. Pierwszy zlot – jednodniowy - odbył się w 2011 r. i bardzo szybko osiągnął rangę ogólnoświatową. W tym roku Organizator – Forum dla Wszystkich przy udziale Cafe Filiżanka, która zadba o nasze podniebienia, zapraszają na dwudniową imprezę.

Nowoczesny samochód elektrycznyJak na razie tegoroczny program Zlotu jest dla nas niespodzianką, miejmy jednak nadzieję, że każdy miłośnik samochodów i innych pojazdów elektrycznych, znajdzie na nim coś dla siebie, a impreza zachęci również podróżujących po regionie turystów do zatrzymania się i wzięcia udziału w imprezie.

Zapraszamy także użytkowników samochodów spalinowych do obejrzenia alternatywy dla ich pojazdów i oczywiście portfela. Wyruszmy w podróż po Mazowszu już nie „dymiącym spalinowcem”, ale cichym i bezpiecznym dla środowiska elektrycznym pojazdem. Bądźmy otwarci na technikę!

LOT MZ, 24.04.2012r.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego