FanPage FacebookKanał YouTube

Turystyka na Mazowszu w modernizowanej gminie Grodzisk Mazowiecki

Gmina Grodzisk Mazowiecki dzięki m.in. licznym atrakcjom turystycznym oraz trwającym i planowanym pracom modernizacyjnym staje się coraz łatwiej dostępna zarówno dla zmotoryzowanych mieszkańców, jak również dla turystów, którzy odwiedzają region Mazowsza Zachodniego.

Stacja kolejowa w Grodzisku Mazowieckim zostanie poddana modernizacji.

Poprawę dostępności komunikacyjnej, która mogłaby przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności Gminy, rozpoczęto od wymiany taboru WKD. Na trasie Grodzisk Mazowiecki – Warszawa póki co kursuje jeden nowy pociąg, a w planach, do końca 2012 roku ma dołączyć ich jeszcze 13. Wnętrza nowych składów są przestronne, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. W ramach zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa wagony wyposażono dodatkowo w monitoring.

Kolejną inwestycją, która wiąże się z poprawą wizerunku atrakcji turystycznych na Mazowszu, jest przebudowa grodziskiej stacji kolejowej, która planowana jest na listopad br. W ramach prowadzonych działań zostanie przebudowane torowisko, zamiast kładki nad torami pojawi się podziemne przejście dla pieszych, a w miejsce strzeżonego przejazdu kolejowego na ul. Bałtyckiej znajdzie się tunel.

Bardzo ważnym elementem wpływającym na atrakcyjność regionu są realizowane aktualnie w okolicach Warszawy projekty rewaloryzacji:

1.Rewaloryzacja zabytkowej willi Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim połączona z adaptacją obiektu na potrzeby galerii etnograficznej,

2.Rewaloryzacja Parku imienia hr. Skarbków przy ulicy Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim,

3.Rewaloryzacja i adaptacja na cele rekreacyjno-sportowe terenu Stawów Goliana wraz z ulicami dojazdowymi w Grodzisku Mazowieckim.

Dworek w Adamowiznie będzie kolejną atrakcją turystyczną poddaną rewaloryzacji.Kolejne planowane inwestycje to: rewaloryzacja zabytkowego dworku rodziny Chełmońskich wraz z parkiem w miejscowości Adamowizna oraz terenu byłej cegielni w Natolinie – jednych z najciekawszych atrakcji dla przyjeżdżających turystów. Następnym krokiem będzie rozbudowa i zaadaptowanie na potrzeby punktu gastronomicznego niewielkiego budynku przy Parku Skarbków. Obiekt będzie miał odgórnie narzucony gminny projekt, wg którego przyszły dzierżawca przystosuje go do prowadzenia gastronomii.

Kiedy wszystkie plany zostaną zrealizowane, gmina Grodzisk Mazowiecki stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną destynacją dla turystów. Możliwość przyjechania choćby na weekend i odpoczynku poza dużą aglomeracją miejską w okolicach Warszawy, na pięknie zaprojektowanych terenach zielonych, gdzie dodatkowo można zobaczyć i zwiedzić urokliwe perełki architektoniczne, będzie odmianą po całym tygodniu pracy. Co więcej będzie to także atrakcyjna okolica do zamieszkania – dogodny dojazd do stolicy Polski i okolicznych miejscowości oraz dużo możliwości spędzania czasu wolnego z rodziną, znajomymi.

Wszystko wskazuje na to, że będzie piękniej, wygodniej i znacznie bezpieczniej... A Grodzisk Mazowiecki już teraz serdecznie przyjmie turystów w swoje (rewaloryzowane) progi.

LOT MZ, 21.03.2012 r.

Stawy Goliana są poddawane rewaloryzacji i adaptacji na cele rekreacyjno-sportowe.


LOKALIZACJA

Obiekty

Miejscowość

.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego